חינוך ביתי
כישורי חיים
ברוכים הבאים
לאתר
א-ב בחינוך ביתי

קבע כדף הבית

א-ב בחינוך ביתי דף הבית

חינוך וכסף א-ב בחינוך ביתי

א-ב  בחינוך ביתי - כתבו אלינו

חינוך ביתי חגים ומועדים לשמחהמה זה חינוך ביתי?מדריך חינוך ביתיאיך לומדים בחינוך ביתיצורות וצבעים חינוך ביתידפי צביעה מכוניות רכבות מטוסיםיצירה ילדים יוצרים קטנטנים הגיל הרך א-ב בחינוך ביתיילדים חינוך ביתיא-ב  בחינוך ביתי דף הבית לייף מרקט יריד קניות  שופינג משפחתי

חזון א-ב בחינוך ביתי

ניווט ויזואלי באתר: מח ימני שמע ישראל בובות צביעה ויצירה חזון חינוך ביתי פניה להורים חינוך ביתי דע זכויותך בחינוך כישורי חיים lifeschooling

שופיניג א-ב לייף מרקט


התחברות לחברים


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 שלח


תאריך ושעה
 

דף הבית >> מדריך א-ב חינוך ביתי בישראל >> לבחור: האם לימוד מהבית או חינוך לחיים
 
Google

א-ב  בחינוך ביתי דף הבית 
מדריך א-ב  בחינוך ביתי 7 שלבים צעד אחר צעד לאחר קבלת ההחלטה על חינוך ביתי אפשר לדלג
על כל אחד מהשלבים, אך כל שלב מובנה, תורם עוצמה למי שמבצע אותו, ותורם בדרך נפלאה לחינוך הביתי
 
הגענו ללב ההחלטה בנושא חינוך ביתי, כאן אנו בוחרים האם אנו נוטלים אחריותמלאה על חינוך הילדים, או נטילת אחריות חלקית, את ההגדרות המדוייקות ניתן למצוא במילון המונחים באתר. בעניין למידה מהבית הרי שבניגוד לאמריקה, אין בישראל ההתלבטויות רבות מהזן הזה.


שיטוט בתפריט אתרים בעולם יגלה לך שלפחות באמריקה, חלק ניכר מאד מההורים מבצע חינוך ביתי ,שהוא רק חינוך מהבית יש מאות אתרים, תוכניות וארגונים אשר חוגגים על המהלכים האלה, בישראל, חוזר המנכ"ל והפרוצדורה הבלתי מסודרת של משרד החינוך בישראל כלל אינם יודעים להבחין בין האסכולות, המשרד לכאורה מבקש מהחינוך  הביתי את מה שהוא מבקש מהחינוך הפרטי בישראל, הקרוי "מוסד מוכר בלתי רישמי", "את תוכנית לימודים" אולם אין לתוכנית שום ערך, ובדיקת אישור או אישור תוכניות במשרד החינוך הינו מהלך בלתי חוקי מצד המשרד.

מי שלא איכפת לו לעגל פינות, צולח את המהלך הזה בקלילות, שכן החוזר כולל רק שאלה צנועה:  "איך יודעים שהילד לומד", זהו., אין מבחנים ואין למשרד שום דרך למדד ו/או להתערב בעניין. ומאחר ואין למשרד מנדט חוקי בכלל להכנס לנושאים האלה כי אין פיקוח על ילדים מום בו יש מתחת לעשרה  ילדים ע"פ חוק הפיקוח, זהו נושא חסר ערך.
*
ביום שבו בחרת לקחת אחריות על החינוך של הילד שלך, אתה הוא זה הנושא באחריות מלאה כלפיו, בדיוק כפי  שאתה דואג לו לאוכל, בגדים, מחסה, שינה,משחקים,חברים,בידור,חיים.
*
אין חובה לקבל החלטות חפוזות, להצהיר הצהרות, ולהדבק לאחת או יותר מהשיטות הרשומות תחת שיטות לימוד באתר. היחידה המשפחתית כל כך קטנה וקומפקטית שאין צורך ברפורמות ענק כדי לבצע סיבוב במקום של 360 מעלות אם רואים שמשהו לא מסתדר, כל השיטות וכל הדרכים פתוחות ויכולות לתת להורה ניצוץ קטן לערבב, לשלב, להמציא , לנסח ולמצוא את דרך המלך. ילד שגדל בבית שבו האמא מבשלת אורז פרסי מושקע בין 6 שלבים אוהב מאד לאכול גם את חתיכות תפוחי האדמה הארוכות שזורקים אותן לשמן הרותח וקוראים להם צי'פס...

ללמוד את החיים מתוך החיים, ככה לימד אותנו סידני פואטייה המדהים בסרט לאדוני באהבה.  אך כמובן שאין לטעות מהפסקה הזאת.. כאן באתר יש רף גבוה מאד בתחום הלימוד, מבנה המח, שיטות זיכרון, למידה אוטודידקטית ועוד, האתר מניח דגש עצום על יכולות הלמידה והחשיבות המכרעת של גילאי 0-7 לכל החיים.
*
אם רוצים רק חינוך מהבית, קרי להצמד לתוכניות הפדגוגיות של משרד החינוך, אפשר לגשת לחנות ספרי ילדים, לקנות לפי גיל הילד את כל החוברות הספרים של הילדים, ולהיצמד ללימוד של בת הספר תוך ניהול הזמן והמקום, אין ספק שבלימוד 1:1 הורה ילד או אדם אמין ואהוב על הילד, יצליח  לסיים את החומר של בית הספר מהר מאד (מדובר על שעה עד שעתיים בשובע לכסות את החומר שהרי לומדים נטו בכל שיעור 10-15 דקות גג בכיתה והיתר שיעורי בית ).

אין את בזבוז הזמן המשווע של משמעת, של ניהול ילדים, של שעור/הפסקה של רף הילד ויכולת הקליטה שלו, איך הוא מבין הכי מהר, איך להסביר לו שירצה ללמוד, איך נדע שהוא הפנים את החומר, הבדל עצום לעומת לקלוט אותו אחה"צ עייף מלימודים, מת לשחק, לנוח לדבר וצריך "לעזור" לו להכין שעורים בדיוק בתוך השבלונה שציירה המורה. האם זה מומלץ? האם זה נכון? 
כאן באתר לא מבצעים דמוניזציה של בית הספר הוא עושה זאת לעצמו טוב יותר, אנו באים מעמדת כח כל כך גבוהה, שאנו מרשים לעצמנו לפרגן לתוכניות לימוד. מה הצעתנו? לקרוא את החומר, להבין מה העיקר להפנים ולהעביר את החומר בדרך נבונה וקלה המתאימה לשיטת 1:1
*
ואם רוצים לשלב את הילד במסגרת נוספת?, אתר א-ב בחינוך ביתי אינו דוגל בססמאות או בעידוד קיצוניות, ההורה והילד והם בלבד יחליטו האם יש צורך במסגרת נוספת, יש לכך חשיבות עצומה לדעת שאין כאן מוקשים ומילכוד והחלטות בלתי רברסביליות, זאת הסיבה שהאתר ממליץ לעבור את השלבים ולנסח אתיקה מקצועית, המון עוגמת נפש נחסכת כאשר מכירים מראש פתחי מילוט, במצבים בהם הגענו לצומת לא מוארת, החיים זורמים טוב יותר כאשר כאשר לא נאחזים בקרנות מזבח, כאשר לא פועלים מתוך גאווה עצמית מטופשת אלא באמת חושבים על טובת הילד.וכאשר בודקים ומודדים ויודעים מה הבטחנו לעצמנו ומה רצינו שיהיה ואיפה אנחנו נמצאים, שכן דפי האתיקה אינם דפים למגירה אלא דפים חיים.
*
איך חיים באנ-סקולינג, ראשית המונח אנ- הוא שלילה ואנו לא נעשה בו שימוש, אנו חיים בLIFE SCHOOLING  שהוא חינוך מהחיים לחיים. מדובר על ניהול תרבות זמן, ולקיחת אחריות מלאה על החיים, מדובר על שיחרור מהצורך הכפייתי שמסגרת חיצונית תאלץ אותך להניע את עצמך, אלא דרך שבה אתה אדון לעצמך, ומבין את הערך העצום של יום שעובר ולא יחזור לעולם, שואלים אותי, מה לא בא לך להתקי מול הטלוויזיה ולא לקום ממנה? ואני עונה, אם זו דרך החיים שתבחר בה, ואין לך יכולת לשנות זאת, אל תבחר בחינוך ביתי, יהיה לך מספיק שנים לרבוץ מול הטלוויזיה, כאן אין גורם שלישי להאשים אותו בכשלונותיך. ההצלחות הכשלונות התבוסות הנצחונות ההשגים והשאיפות באים ממך, לחיות כך, זה אומר להאמין בעצמך וביכולותיך, ולדעת שאתה יכול להיות כל מה שתרצה להיות, לחיות כך זה אומר שהשיר של שלמה ארצי  "... מה עוד אפשר, מה שלא הייתי בטח לא אהייה..," תופס אותך בצד של האמא שיודעת שאפשר בכל גיל להיות מה שבאמת רוצים להיות. הכח להעניק את 12 השנים שילדים של מהאה ה 21 יושבים בהם על כסאות בכיתה, בתוך סימולטור יומרני להכנתם לחיים, מעניק כח ונסיון חיים עצום להורה ולילד.
*

בהצלחה.

.

ההורים הבית המשפחה הם החיים ואין צורך בסימולטור. ככל שהילד יחשף יותר פעמים להבנת תקציב, לדיאגרמה, למציאת חומר שנדרש לו, להבין איך בנוי העולם, ככל שיחשף יותר בזמן אמת, לכללי התנהגות בחברה האמיתית ומוסדותיה ,כך יהיה לו קל יותר להשתלב בחיים. הדרך שבה הילד צמוד עד שיעמוד על רגליו, לאנשים שהכי אוהבים אותו  בעולם, ומונעים ע"י מוטיבציה אדירה לרצות בהצלחתו, היא דרך שאין לה אח וריע שכן אין מורה פרטי אין בית ספר ואין תחלף אחר בשכר שיכול להשתוות לה.
*
האם כל הורה באמת מונע ע"י הרצונות האלה? לא. וזה ממש לגיטימי, יש אנשים שמעדיפים קשר "קצר" עם הילדים שלהם ומעדיפים להעביר אחריות לאחרים. אין בכך רע אין בכך סימון שלילי או פגיעה באיכות הקשר שלהם עם הילד. יש חשיבות עצומה לא לקחת אחריות בחינוך ביתי אם ההורה לא רוצה בכך באמת. הנזק שיכול להגרם לילד שהאנשים האוהבים אותו מתפקדים כהורים נוכחים - נפקדים  עולה לפעמים על פגעי המערכת, וזו הסיבה שהאתר מפנה לאתיקה מקצועית. המקום הכי חשוב של ההחלטה: האם אני רוצה. לשאלה האם אני יכול, קל יותר לענות, כל מי שרוצה ימצא את הדרך לעבור לצד היכול במשוואה אם יתייעץ, יקשיב, יהיה לו איכפת.


תנאי הגלישה באתר א-ב בחינוך ביתי מחייבים  אתיקת האתר  
האמור באתר אינו מהווה ייעוץ משפטי, רפואי, פסיכולוגי ו/או אחר, ואינו מחליף התייעצות.
כל הזכויות שמורות ליפה גל 2006-2012 ©

http://www.ab-lifeschooling.com/  

 הפוך לעמוד הבית

הוספה למועדפים

[חזור למעלה]

lifeschooling  א-ב בחינוך ביתי |  "כל אדם כשיר לזכויות ולחובות מרגע היוולדו ועד ליום מותו" 

 


לייבסיטי - בניית אתרים