חינוך ביתי
כישורי חיים
ברוכים הבאים
לאתר
א-ב בחינוך ביתי

קבע כדף הבית

א-ב בחינוך ביתי דף הבית

חינוך וכסף א-ב בחינוך ביתי

א-ב  בחינוך ביתי - כתבו אלינו

חינוך ביתי חגים ומועדים לשמחהמה זה חינוך ביתי?מדריך חינוך ביתיאיך לומדים בחינוך ביתיצורות וצבעים חינוך ביתידפי צביעה מכוניות רכבות מטוסיםיצירה ילדים יוצרים קטנטנים הגיל הרך א-ב בחינוך ביתיילדים חינוך ביתיא-ב  בחינוך ביתי דף הבית לייף מרקט יריד קניות  שופינג משפחתי

חזון א-ב בחינוך ביתי

ניווט ויזואלי באתר: מח ימני שמע ישראל בובות צביעה ויצירה חזון חינוך ביתי פניה להורים חינוך ביתי דע זכויותך בחינוך כישורי חיים lifeschooling

שופיניג א-ב לייף מרקט


התחברות לחברים


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 שלח


תאריך ושעה
 

דף הבית >> חינוך ביתי - הילד המיוחד >> ילדים בסיכון
 
Google

 ילדים בסיכון, נקלעים שלא באשמתם, למעגל קסמים אכזרי, אשר גורר אותם נמוך ומציב אותם, בתחתית הסולם החברתי,גורלם של חלק גדול מהילדים האלה, נחרץ להיות בוגרים, המועדים יותר מאחרים, לחוות דכאונות, התמכרויות, אלימות מינית מילולית או פיסית, הם מגלים קושי בשליטה על הדחפים והרצונות שלהם, ומעבירים את המחלות האלה הלאה לנכדים ולנינים שלהם, כאילו מדובר על מחלה חשוכת מרפא. אלא שיש דרכים לשבור את המעגלים האלה, תחת המונח אחריות. אחריות אישית לעצמך כאדם, אחריות אישית לילדך, אחריות אישית לחברה ולמדינה שבה אתה חי.

חינוך ביתי  lifeschooling אינו מתאים לכל אחד, שכן, חינוך ביתי אינו עיר מקלט למערכות הורות בכשל.
תפקיד החתימה על אמנה ואתיקה מקצועית להורים,
במדריך א-ב בחינוך ביתי להביא הורה לסף מודעות אישי, האם הוא באמת תורם לילד שלו, או שמא עדיף לתת לגורם זר, את הסמכות והאחריות לפחות על תחום החינוך, שכן, לצערנו, לעיתים, הבית הוא המקום הכי פחות טוב לילדים.

כל ילד צריך לדעת מגיל אפס שלפי חוק הכשרות והאפוטרופוסות, החיים שלו מיום לידתו ועד ליום מותו,שייכים לו, והוא אינו קניין של אף אחד, כולל לא של הוריו. אסור לאנשים להתעלל בו, אסור להשפיל אותו ולפגוע בו מילולית או פיסית, אפילו ובמיוחד,אם האנשים הפוגעים הם האנשים הכי קרובים לו בעולם.
נשיאת בית המשפט העליון, כבוד השופטת דורית בייניש, חרצה עמדה בצורה מעוררת הערצה בעניין זה, כבר בשנת 2000, חוק העונשין רואה בחומרה כפולה את "תקיפת קטין בידי אחראי",
אתר א-ב בחינוך ביתי מייחל שכבוד השופטת תצליח לגרום למהפכה, בעניין הצמחת זכויות הילד, בדרך שבה כל הורה אשר יפגע בילד שלו, יגרום לו לצלקות וחבלות נפשיות וגופניות, ישלם בפועל מחיר כבד מנשוא, במיוחד באם הוא מסרב לקחת אחריות ולעבור תהליכי תיקון ולימוד.

אין ספק שאף הורה אינו קם בבקר עם רצון עז, להיות הורה רע ומתעלל, אבל עבור ילד בסיכון במבחן התוצאה, אין בכלל חשיבות האם ההורה מתעלל בילד, כי נסיבות החיים שלו הביאו אותו לכך, או כי יש לו בעיה נפשית הגורמת לו לנהוג כך. כאן ההורה, ברגע של שפיות הדעת, צריך ללכת צעד אחד קדימה, ולהבין שאם הוא לא מסוגל לקבל עזרה, מוטלת עליו החובה להציל את הילד, ולמצוא לו בית חלופי, לנחמה ולמפלט, הנושא הזה אינו קשור דוקא לחינוך ביתי, כי העובדה העצובה היא ש ילדים בסיכון, נמצאים כיום גם במוסדות חינוך ציבורים כגני ילדים ובתי ספר,וההורים שלהם מוצאים את הזמן להתעלל בהם.
הורה צריך ברגע של רוגע, להודות בפני עצמו, שאם יש לו כשל הוא חייב לקבל עזרה, את העזרה הזאת מוטב לו לקבל בעצמו בהתייעצות פרקטית, איך כובשים זעם, איך שולטים בדחפים, איך שולטים בתגובות לא רציונאליות, ולא לחכות רגע אחד מאוחר מדי, אלימות במשפחה נובעת לעיתים קרובות, מחוסר כלים וידע של הורים וילדים, כיצד להעניק מרחב מחייה, כיצד לתת כבוד, לזולת, זרעי הפורענות מתחילם מגיל אפס, כאשר התינוק אינו מסוגל עוד לדבר, ובהעדר יכולת של ההורה להבין אותו, מתחיל להתפתח מעגל קסמים שוטה של מי יכופף ידיים למי את הסיבות להתנהגות הגורמת להתדרדרות עויינת, לומדים מהחיים, ומי שיש לו דוגמא רעה, יעביר את זה הלאה לילדים שלו לנכדים שלו וגם לנינים, אלא אם תשבר השרשרת הרעה בדרך של החלטה תקיפה להשתנות.

להורים ולילדים בסיכון, אשר החיים הביאו אותם למקומות כאלה, מוקדש דף זה.

נתחיל עם החקיקה:
חוק פעוטות בסיכון (הזכות למעון יום), התש"ס-2000*
פעוט בסיכון הוא פעוט הנמצא במצב שיש בו חשש ממשי להתפתחותו התקינה, שהועדה קבעה לגביו כי הוא נמצא במצב סיכון ועקב כך הוא צריך לשהות במעון יום, כדי למנוע את הוצאתו מביתו. סיכון: (1) לפי דעתו של עובד סוציאלי ועל סמך חוות דעת רפואית הפעוט מוכה או שצרכיו ההתפתחותיים אינם נענים; (2) אחד מהורי הפעוט אינו מתפקד כראוי מסיבות שונות, לרבות מחלת נפש, אלכוהוליזם, התמכרות לסמים, פיגור, נכות קשה, זנות, עבריינות או מחלה כרונית של אחד מבני המשפחה;
(3) הפעוט נולד בלידת שלישיה, רביעיה או יותר; (4) משפחתו של הפעוט נמצאת בארץ תקופה שאינה עולה על 5 שנים, והוא נמצא בסיכון גבוה עקב משבר כתוצאה מתהליך הקליטה בארץ.

*
חוק חובת דיווח ילד בסיכון גר בסביבת אנשים, רוב האנשים רוצים "להיות בסדר" "לא להיות מלשנים", "שמור לי ואשמור לך גם אני יוצא מכלי לפעמים", סליחה. ראיתם חבלות נישנות על ילד, ראיתם ילד שפוף, חושדים בהתעללות, תתערבו. תעזרו. תזמינו את שוטר הסיור, לא רק שזו אינה מלשנות אלא מדובר על הצלת חיים, יש חוק לא תעמוד על דם ריעך, שהשם שלו נשלף מהתורה, הצלת נפש אחת, הצלת עולם ומלואו, הצלת גם את הילד וגם את ההורה, אין מצווה גדולה יותר, לאדם נורמטיבי שוטר בפתח הבית יגרום לו לשקול את ההתנהלות שלו.
*
החוק למניעת העסקת עברייני מין מי שמרחם על רשעים, סופו מתאכזר לחלשים.

עשרת כללי הזהב להפיץ.
*
הסיכון בבית נובע לעיתים גם מרשלנות פזיזות והשגחה:
 ארגון בטרם, בפרק לגדול בבית בטוח מתריע ומלמד על הבטיחות בבית ובדרך, שלל עצות שלעשה ואל תעשה כדי למזער נזקים.

אתרים רלוונטיים בתחומים: ילדים ונוער בסיכון ...

מישהו שומע אותי? " ילדים והורות

Children.org.il - המועצה הלאומית לשלום הילד

הוועדה לקידום מעמד הילד - סיכום מושב

שירותי רווחה ממשלתיים

Wizo

תנועת קול קורא - ועדת ילדים בסיכון - בר אילן

תנאי הגלישה באתר א-ב בחינוך ביתי מחייבים  אתיקת האתר  
האמור באתר אינו מהווה ייעוץ משפטי, רפואי, פסיכולוגי ו/או אחר, ואינו מחליף התייעצות.
כל הזכויות שמורות ליפה גל 2006-2012 ©

http://www.ab-lifeschooling.com/  

 הפוך לעמוד הבית

הוספה למועדפים

[חזור למעלה]

lifeschooling  א-ב בחינוך ביתי |  "כל אדם כשיר לזכויות ולחובות מרגע היוולדו ועד ליום מותו" 

 


לייבסיטי - בניית אתרים