חינוך ביתי
כישורי חיים
ברוכים הבאים
לאתר
א-ב בחינוך ביתי

קבע כדף הבית

א-ב בחינוך ביתי דף הבית

חינוך וכסף א-ב בחינוך ביתי

א-ב  בחינוך ביתי - כתבו אלינו

חינוך ביתי חגים ומועדים לשמחהמה זה חינוך ביתי?מדריך חינוך ביתיאיך לומדים בחינוך ביתיצורות וצבעים חינוך ביתידפי צביעה מכוניות רכבות מטוסיםיצירה ילדים יוצרים קטנטנים הגיל הרך א-ב בחינוך ביתיילדים חינוך ביתיא-ב  בחינוך ביתי דף הבית לייף מרקט יריד קניות  שופינג משפחתי

חזון א-ב בחינוך ביתי

ניווט ויזואלי באתר: מח ימני שמע ישראל בובות צביעה ויצירה חזון חינוך ביתי פניה להורים חינוך ביתי דע זכויותך בחינוך כישורי חיים lifeschooling

שופיניג א-ב לייף מרקט


התחברות לחברים


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 שלח


תאריך ושעה
 

דף הבית >> חינוך ביתי - הילד המיוחד >> ילדים עם IQ ממוצע 83-108
 
Google

 

אי-קיו IQ
אם לא נדע מהו סוג הדם שלנו, אנו עלולים לקבל מנת דם, אשר עלולה להיות קטלנית עבורנו, אלא אם יופיע הצדיק עם דם O שהוא גם בעל דם rh- המתאים לכל סוגי הדם. האם בדיקת האי -קיו IQ שלנו דומה לחובת ידיעת סוג הדם? האם בדיקת IQ תורמת במשהו לחיינו?, מה נדרש בעצם ביקום שלנו כדי לחיות, ומה הם כישורי החיים הנדרשים כדי לחיות טוב?, העמוד הזה נמצא במקום טוב באמצע, בין התופעה המתארת פיגור שיכלי לבין גאונות, בדיוק כמו פילוח כלל האוכלוסיה, שהרי רוב האנשים נמצאים בסקלת IQ 83-108
א-ב בחינוך ביתי טוען, שכל אדם אשר אין לו פגיעה פיסית, הגורמת לפגיעה בכישורי הרקע של הלמידה, יכול ללמוד הכל, יכול לדעת הכל. אדם ממוצע בשכלו, עם אי-קיו 83-108 יכול להבין היטב, טקסט שנכתב ע"י גאון ונוסחאות מתמטית סבוכות, אם רק לא מספרים לו שזה "נועד רק לגאונים", ואם לא מבהילים אותו  "שחסר לו רקע רב" כדי להבין, והכי חשוב: אם מי שמלמד אותו, מצליח להעמיד לפניו את את החומר בשפה אנושית ומובנת תוך התחשבות בכישורי הרקע של הלמידה.
הדוגמא הבולטת ביותר הוא הספר הנפלא e=mc2  מרתק לראות שגם אדם ללא רקע בכלל בכימיה ו/או בפיסקיה גרעינית, מסוגל באמת לרדת לשורשו של עניין, ולהבין מושגים הלקוחים משפתם של מדעני גרעין. היופי בספר הזה הוא היכולת להבין שאת כל המהלכים לקראת גיבוש הנוסחה הזאת, עשו אנשים באופן אישי טהור ואף כנגד מה שנלמד במוסד וכנגד איך שנלמד החומר במוסד.

תומס אדיסון, הוא דוגמא ומופת לאנטי תיזה של המוסד. איש זה הצליח להוכיח שלכשלון יש בחיים ערך עצום, איש זה הצליח לגרום לנו להבין שרק מי שמסוגל להבין את מהות הכשל שלו, מסוגל להתקדם הלאה, 10,000 חומרים ניסה תומס אדיסון למרות קיטונות הלעג שקיבל סביבו, עד שהצליח להלהיט את את חוט התייל במנורת החשמל, והשאר היסטוריה. חשבת איך היו נראים החיים שלנו בלי אור? מדהים לא פחות לגלות ולדעת שרוב ההמצאות המופלאות בעולם, התגלו דוקא באקראי, כאשר המדען המתכנן רצה בכלל לבדוק משהו אחר לגמרי.. הניצוץ המדהים, הוא אותו זן נדיר של יכולת שלא להתרכז בנושא אחד, אותה היכולת המופלאה דוקא לבצע הסטה מהנושא עליו אתה עובד ושאתה לכאורה אמור להתרכז בו ורק בו , ולהבין שקיבלת באקראי ,משהו אחר בעל ערך שווה או עולה על היעד המקורי שלך.

הכשלים החמורים ביותר של המוסד, פועלים למרבה הצער בעיקר נגד בעלי היכולת הממוצעת, אותם אלא שיכלו לפרוס כנפים ולעוף גבוה.
הפחד מכשלון הוא המעצור החמור ביותר לאדם, בעוד שבחיים, כל אדם עם הגיון בריא יספר לך שהחיים מחשלים את מי שמעד והצליח לקום.
הפחד לחקות, להעתיק, אשר מוכתב ע"י המוסד "כטוהר מחשבה", הוא אחד הכשלים החמורים ביותר של המוסד. כל הורה שיש לו ילד שני יספר לך, שהחיקוי הוא הדרך הנכונה המדוייקת והטובה ביותר ללמוד, וכך גם בעניין עשה לך רב המעלה את החיקוי לדרגה גבוהה יותר של הזדהות,ראה באתר עשה לך רב והעתקת הדפוס בסניפי החברות הבינלאומיות. הכשל החמור שקושר בין אי העתקה וחיקוי במוסד, חונק את צעדיהם של אלפי אנשים בתת מודע ,מלבצע חיקוי נכון ואף מונע מאנשים ממוצעים, להיות מומחים בתחום כלשהוא, הפחד מאחריות, גורם לאנשים ללכת לפי חוק העדר, ולעשות את מה שכולם עושים. אך לא במובן הקלאסי של חיקוי.
הפחד להתבטא בחופשיות  נתבונן באתרבדף ילדים יוצרים ונהנים, האם הייתם מנסים לצייר את תמונת הנוף לבד? היא נראת מקצועית מאד, אבל האיש החכם מאחריה, מלמד אותנו בקווים פשוטים, בצילום רב שלבי איך מציירים אותה, הוא מלמד טכניקה בדרך המאפשרת חיקוי לתחום שאנו יודעים אותו מעצם היותנו בני אדם לשפה אונברסלית - ציור. אחרי כמה פעמים שנצייר את התמונה, נצליח לשכלל את הטכניקה ולשלב טכניקה עם נשמה ואולי לצייר יפה יותר מהמקור.
הפרדה המלאכותית בין לימוד למשחק.

בכל דפי הילדים, זרועים משחקי גאונים לצד משחקים שמתאימים גם למפגרים. אין אף משחק שהוא משחק ילדים שגם מבוגר לא ימצא בו חכמה והנאה ויחשוף רבדים עמוקים יותר. מי יגדיר מה זה משחק ומה זה לימוד?, רק חופש בחירה הנטול לחלוטין מהכוונה "דידקטית" גורם ללימוד להיות משחק, המשחק שנראה "נחות" יכול ללמד את הילד ולהוביל אותו למחוזות גבוהים כי אין בעולם נושא שאי אפשר לקשור אותו לנושא אחר.
חסימת החשיבה האסוציאטיבית
עיון בכישורי הרקע של הלמידה מראה שחומר אשר לא בוצעה לגביו קשירה אסוצאטיבית אינו עובר לזכרון ארוך טווח. המצב שבו לאורך שנים ילדים יושבים בכיתה ומאולצים למחוק שרידי חשיבה אסוצאטיבית, פוגע ללא עוררין ביכולות המנטאליות של הילד, הוכח שהחומר הנלמד במוסד בדרך של הרצאה בכיתה משאיר עקבות שולים של 5-10%.
מידור וחסימת ערוצי שפה
הלימוד באמצעות מלל בלבד, אפשרי לתחומים צרים מאד. מרבית שטחי החיים מחייבים הדגמה, מחייבים התנסות, בלתי אפשרי לחלוטין ללמוד רפואה, יצירה, אומנות,משחק, מוסיקה, הנדסה, באמצעות מלל בלבד. כולנו גם מודעים למגבלות השפה, נסו לתאר במילים ריח, כמה מילים נצטרך כדי ללמד אדם מהישוב להקליט תוכנית מהטלוויזיה בשעה מסויימת באמצעות הוידיאו?
פגיעה מנטלית
סקר שנערך בעניין הכישורים החברתים ,לעומת הכישורים השכלים, מבהיר עד כמה התפיסות בציבור רחוקות מהאמת, רחוקות גם מעורכי הסקר, הכישורים החברתים מתפתחים בגילאי 0-4 בהתאם לכמות האהבה, החום, מידת האמון והנעימות שקיבל התינוק, הפעוט. מידת היכולת שלו להשתלב בחברה, מוטבעת במח בתאים ספציפים שנמצאו במעבדה, "ילדים צריכים להיות עם ילדים" סגורים במוסד עם שער וגדר גבוהה.
חופש לרוץ, להשתולל, להריח, לנשום, לשמוע, לצעוק, לעמוד, לשבת, לאכול.
ילד שחי חופשי מחוץ לכתלי המעון הגן נמצא במעגל החיים, פוגש בדרכו את העולם תוך הגנה של מבוגר שאוהב אותו, ורואה מבוגרים, קשישים, תינוקות,ילדים,הורים, אנשים מפגרים,אנשים גאונים, אנשים טיפשים ואנשים חכמים, אנשים עם מקצוע  מכובד או אנשים בעלי מקצוע נחשב פחות. דתים, חילונים, אנשים עשירים ועניים בקיצור פוגש בחיים ולא בתת מחלקה שלהם. למרבה הצער, כיום, במקום לקבל יחס 1:1 הילד הופך להיות אחד מ- הוא חייב להתאים את עצמו לעוד 10 ילדים כמוהו ולהגביל את חופש התנועה שלו בעולם כך שיהיה תואם לסדר היום של המטפלת.
הפרמידה הפוכה מגיל אפס, העדר יחס אישי טהור
החדרת הנורמה במהלך העשורים האחרונים, שאמא שלא חוזרת מיד כמו אמזונה לעבודה שלה, מחוץ לבית אחרי שלושה חודשים, אלא מעדיפה להיות בבית עם הילד שלה היא אמא "שיצאה מהמרוץ" "שאינה מגשימה את עצמה", "שהיא אישה לא מאושרת", הינה יריית פתיחה גם להוספת "תובנות מיוחדות" שזו אמא שלא חושבת על כך שהילד חייב להיות בחברת ילדים, כדי שיהיו לו חברים.
וכך יש לגטימציה לכאורה להשאיר כבר מגיל אפס, קרי שלושה חודשים, תינוק עם עוד 10 תינוקות בגילו במעון, כדי שבפועל הוא ילחם על תשומת לב, חום, אהבה, אמון ודאגה למצבו הפיסי, מתי מחליפים לו טיטול?, כמה החזיקו אותו קרוב ללב?, מתי פנו אליו כשבכה?, האם הוא חווה נטישה?, כמה מילמלו לו "אמהית" באוזן כדי לפתח את כישורי השפה שלו?, כמה ישבו איתו 1:1 והקריאו לו ספרים?, לאיזה גרויים הוא היה חשוף בשנים האלה? מי בפועל לקח את הידיים הקטנטנות וצייר איתן לב? מי לימד אותו לעבור מזחילה להליכה? מי "תיכנת" וחיווט את הקישורים במוח שלו.
מה ההבדל בין תינוק או פעוט אשר כלוא עד השעה שמונה בערב[!] במקרה הרע או  7-9 שעות בחדר | בחצר מסויימת לעומת ילד שנמצא בתנועה, מה השלכות המצב הבטחוני שאינו מאפשר לגננת או מטפלת להוציא את הילדים לטיול קטן ברחוב, למצב שבו ילד שנמצא במוסד כזה, סגור בפועל במתחם עם מנעול ובריח?
מה לוקח איתו הילד מהעולם שבו הוא נשאר בין אנשים זרים מתחלפים? לאחר ש
נבין שיריית הפתיחה הזאת, גורמת לקיבוע אצל הילד לכל החיים לפרשנות מוחית שלא תעלם, שכן גם אין לנו מודעות הכרתית גדולה לשנים הראשונות, יש לשנים האלה את ההשפעה העצומה  ביותר על תת המודע שלנו ועל הדרך שבה אנו חווים את העולם.

אחרי שנעבור באתר על חשיבות המכרעת שיש לגיל 0-6/7 או 11 למחוננים, נבין שבעצם יש לבצע היפוך הפרמידה - יש לקבוע בחוק, שילד עד סיום התפתחות המח יהיה במסגרת משפחתית, ואם המשפחה הביולוגית אינה מוכנה לקחת אחריות על הילד, יש למצוא מסגרת משפחתית אחרת, קרי אמא מחליפה לשעות החסר, בבית ולא במקום שנראה ומרגיש כמו מוסד. הורים אשר תהייה להם מוכנות נכונות ואפשרות לקחת אחיות בחינוך,  יאמצו את המודל גם הלאה לחינוך ביתי, אבל את הבסיס, את השנים הראשונות של הילד, כדאי חשוב ורצוי שההורה ישקיע בעצמו בילד.

חזון א-ב בחינוך ביתי קובע,
בתוך 5 שנים רק הורים אשר לא יהיו מסוגלים לקחת אחריות בחינוך, ישלחו את הילדים שלהם למוסדות חינוך ציבורים.

 

תנאי הגלישה באתר א-ב בחינוך ביתי מחייבים  אתיקת האתר  
האמור באתר אינו מהווה ייעוץ משפטי, רפואי, פסיכולוגי ו/או אחר, ואינו מחליף התייעצות.
כל הזכויות שמורות ליפה גל 2006-2012 ©

http://www.ab-lifeschooling.com/  

 הפוך לעמוד הבית

הוספה למועדפים

[חזור למעלה]

lifeschooling  א-ב בחינוך ביתי |  "כל אדם כשיר לזכויות ולחובות מרגע היוולדו ועד ליום מותו" 

 


לייבסיטי - בניית אתרים