חינוך ביתי
כישורי חיים
ברוכים הבאים
לאתר
א-ב בחינוך ביתי

קבע כדף הבית

א-ב בחינוך ביתי דף הבית

חינוך וכסף א-ב בחינוך ביתי

א-ב  בחינוך ביתי - כתבו אלינו

חינוך ביתי חגים ומועדים לשמחהמה זה חינוך ביתי?מדריך חינוך ביתיאיך לומדים בחינוך ביתיצורות וצבעים חינוך ביתידפי צביעה מכוניות רכבות מטוסיםיצירה ילדים יוצרים קטנטנים הגיל הרך א-ב בחינוך ביתיילדים חינוך ביתיא-ב  בחינוך ביתי דף הבית לייף מרקט יריד קניות  שופינג משפחתי

חזון א-ב בחינוך ביתי

ניווט ויזואלי באתר: מח ימני שמע ישראל בובות צביעה ויצירה חזון חינוך ביתי פניה להורים חינוך ביתי דע זכויותך בחינוך כישורי חיים lifeschooling

שופיניג א-ב לייף מרקט


התחברות לחברים


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 שלח


תאריך ושעה
 

דף הבית >> מה זה חינוך ביתי >> אונברסיטת חיפה | אדיר הדס את הולצמן גיא
 
Google

 

 

עבודת מחקר משותפת מקיפה בנושא החינוך הביתי. שערכו אדיר הדס והולצמן גיא, באונברסיטת חיפה. מחקרם סוקר את נושא החינוך הביתי באספקטים: רעיון, התפתחות, אסכולות בחינוך ביתי, תפיסות העולם, היישום בארה"ב היישום בישראל, אנשי חינוך בעד, אנשי חינוך נגד השיטה. כולל סקירה על עבודתה של ד"ר הלר דגני, וספרו של ד"ר אבירם.

אדיר הדס מדעי המדינה וסוציולוגיה    

 
הולצן גיא
מדעי המדינה והיסטוריה

*
*

   חוק ומשפט מתוך העבודה.
ברוב המדינות בארצות-הברית היה "החינוך הביתי" בראשיתו מנוגד לדרישות חוק חינוך-חובה, ולכן קיימו הורים רבים את פעילותם במחתרת. רשויות החינוך ראו ב"חינוך הביתי" "השתמטות פושעת מבית-הספר", ועמדו על אכיפת חוק חינוך החובה. היו הורים שנתפסו והובאו לדין, וחלקם אף ישבו בכלא (;a2000 ,Lines 2001 ,Somerville). אחת הדרכים הבטוחות ליישם "חינוך ביתי" הייתה להתחיל אותו בטרם הגיע הילד לגיל חינוך-חובה, או לעבור להתגורר באיזור חדש שבו הילד אינו רשום והרשויות אינן יודעות על קיומו. הורים העדיפו להסתתר, חיו בבדידות רעיונית ומעשית, ולא היו מודעים למשפחות אחרות המיישמות "חינוך ביתי".
 

*

 הולט 1976

 

ספרו של ג'ון הולט  instead of education 1976 ,holt זכה בתגובות נלהבות מצד הורים, שראו בו מקור ליציאה מבדידותם. בעקבות תגובות אלה, ייסד הולט באוגוסט 1977 את כתב-העת Without Schooling Growing, שהיווה אמצעי קשר בין שותפים לרעיון ברחבי ארצות-הברית (2001 ,Somerville). מכאן ואילך התפתחה תנועת "החינוך הביתי" בארצות-הברית בקצב הולך וגובר. עם זה, גם כיום קשה לאמוד את מספרן המדויק של המשפחות המיישמות את הרעיון, שכן לא כולן מוכנות להתפקד למרות הפתיחות היחסית כלפי הרעיון במדינות השונות.

     
 
   הגדרת חינוך ביתי ע"י אדיר - הולצמן
חינוך ביתי הוא דרך חיים בה הילדים לומדים ומתחנכים במסגרת המשפחה והקהילה.האחריות והסמכות לחינוך נשארות בידי ההורים והילדים, ולא מועברות לידי המדינה כמו בחינוך ממלכתי או לידי ארגונים מסחריים או אידיאולוגיים כמו בתי-ספר וגנים פרטיים. קצת בדומה לבישול ביתי, לוקחים את החומרים הזמינים בסביבה ומנסים לרקוח מהם תבשילים שיתאימו להעדפות בני הבית. כפי שבכל בית יבשלו ויאכלו דברים אחרים, כך גם בכל משפחה לומדים ומלמדים דברים שונים ובדרכים שונות. כמובן שהבחירה בבישול ביתי או חינוך ביתי אינה מפריעה לשאר האנשים לאכול במסעדות (או ללמוד בבתי-ספר פרטיים) ולאחרים לאכול בפנסיונים ציבוריים או ללמוד בבתי-ספר ממלכתיים.
     

 

תנאי הגלישה באתר א-ב בחינוך ביתי מחייבים  אתיקת האתר  
האמור באתר אינו מהווה ייעוץ משפטי, רפואי, פסיכולוגי ו/או אחר, ואינו מחליף התייעצות.
כל הזכויות שמורות ליפה גל 2006-2012 ©

http://www.ab-lifeschooling.com/  

 הפוך לעמוד הבית

הוספה למועדפים

[חזור למעלה]

lifeschooling  א-ב בחינוך ביתי |  "כל אדם כשיר לזכויות ולחובות מרגע היוולדו ועד ליום מותו" 

 


לייבסיטי - בניית אתרים