חינוך ביתי
כישורי חיים
ברוכים הבאים
לאתר
א-ב בחינוך ביתי

קבע כדף הבית

א-ב בחינוך ביתי דף הבית

חינוך וכסף א-ב בחינוך ביתי

א-ב  בחינוך ביתי - כתבו אלינו

חינוך ביתי חגים ומועדים לשמחהמה זה חינוך ביתי?מדריך חינוך ביתיאיך לומדים בחינוך ביתיצורות וצבעים חינוך ביתידפי צביעה מכוניות רכבות מטוסיםיצירה ילדים יוצרים קטנטנים הגיל הרך א-ב בחינוך ביתיילדים חינוך ביתיא-ב  בחינוך ביתי דף הבית לייף מרקט יריד קניות  שופינג משפחתי

חזון א-ב בחינוך ביתי

ניווט ויזואלי באתר: מח ימני שמע ישראל בובות צביעה ויצירה חזון חינוך ביתי פניה להורים חינוך ביתי דע זכויותך בחינוך כישורי חיים lifeschooling

שופיניג א-ב לייף מרקט


התחברות לחברים


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 שלח


תאריך ושעה
 

דף הבית >> מה זה חינוך ביתי >> אונברסיטת בן גוריון | ד"ר אבירם , עתידנות בחינוך
 
Google

 

ד"ר אבירם רוני :
Center for Futurism in Education

לאורך השנים קמו למערכת החינוך מבקרים רבים מבית ומחוץ, פסיכולוגים, סוציולוגים ומחנכים מתוך ומחוץ למערכת, הם משמיעים את קולם במחקרים אקדמים מלומדים, אולם כח האנרציה ושיקולים כספים חזקים יותר מהם וקולם "נבלע" תחת מכבשי המערכות בהעדר פידבק אמיתי של הקהל הרחב.
ד"ר אבירם רוני,
ראש המרכז לעתידנות בחינוך באונברסיטת בן גוריון הינו בין
המבקרים המודרנים החזקים והכריזמטים ביותר של שיטת החינוך המוסדי בעידן המודרני בכלל ובישראל בפרט.

המרכז לעתידנות בחינוך 
במאמריו, בספריו ובהרצאותיו מתריע ד"ר אבירם רוני ראש המרכז לעתידנות באונברסיטת בן גוריון על ההתעלמות המערכתית מגודל השבר והמשבר במערכת החינוך המוסדי, על השלכות
המשבר הזה על החיים, על החברה והמדינה,ד,ר אבירם בוחן את הסוגיה גם דרך הפריזמה של חוק יסוד: כבוד האדם וחירותו, ומדגיש את בעיית ניהול תרבות הפנאי, ויוזם פתרונות בעלי יוזמה תושיה ומעוף למציאת אלטנרטיבות במציאות מתחלפת.
 Epilogue to Meighan - Why Home-Schoolers Are Trailblazers.pdf ,
ניתן להבחין שהחל משנות התשעים החינוך הביתי בעולם נמצא במגמת עליה תלולה מאד וצובר כח רב.
ראש המרכז לעתידנות בחינוך א.בן גוריון. החופש איננו פנטסיה מאמר בנושא עבודה ותרבות שעות הפנאי
ספרו "לנווט בסערה: חינוך ודמוקרטיה פוסט מודרנית" יצא לאור בהוצאת מסדה ב -1999
מ"דמות המורה העתידי" לדפוסים פרופסיונאליים של אנשי חינוך עתידיים
הדיבור הכפול
בנושא חינוך ביתי:
רוני אבירם וארי ניומן 12 דפים על חינוך ביתי בישראל (באנגלית)
בראיון:
ד"ר רוני אבירם, ראש המרכז לעתידנות בחינוך באוניברסיטת בן גוריון, עוקב כבר תקופה ארוכה אחר המחנכים מהבית, ויש לו מסקנות נחרצות. "לא מדובר פה באיזה פריקים שבגלל מחשבות שווא לא שולחים את הילדים לבית הספר. הם אנשים מאוד רציניים, שמסתמכים על הנחות מוצא שרוב חוקרי החינוך מקבלים, שלמידה צריכה להיות במצב אותנטי, צריכה להיות משמעותית, וצריכה לנבוע משאלות שמתעוררות אצל הילדים. הם חושבים שלשלוח ילד משמונה עד שלוש או ארבע למקום שהוא לא רוצה, לעשות דברים שהוא לא רוצה, עם אנשים שהוא לא רוצה, עם אנשים שהוא לא בחר, בסביבה שהיא מנוכרת ממהותה, זה דבר שלא כדרך הטבע, והם צודקים".
מה לגבי הטענה שחינוך ביתי מעודד בורות?
"ובית הספר לא מעודד בורות? אם אפשר היה לומר שבית הספר הישראלי מחנך אנשים משכילים, רחבי דעת, מעמיקים, אז אולי היה צריך להתייחס לטענות האלה ברצינות, אבל ברור שבית הספר לא מצליח ללמד אפילו לבגרות או למבחני הפיז"ה השונים שהוא ניגש אליהם, ובטח שהוא לא מחנך להשכלה רחבה".
*
המתנגדים לחינוך הביתי טוענים שיש לאפשר לילד להתמודד
עם הנושא החברתי בבית הספר כדי שיוכל להתמודד בצורה טובה יותר עם החיים
.
"את זה אני פוסל על הסף. ילדי החינוך מהבית הם הרבה יותר פעילים חברתית, אין שום אינדיקציה שהם לא יכולים להתמודד חברתית או לחיות חיים משמעותיים מבחינה חברתית. אם יש אינדיקציות, הן דווקא לטובתם.
*
אם אני הייתי רוצה לשלוח ילד כדי שילמד להתמודד עם המציאות המורכבת הקשה מאוד עמה אנו חיים, המקום האחרון שהייתי שולח אליו זה בית הספר. "בית הספר הוא מכונת זמן, הוא מחזיר אותנו איזה 150-200 שנה אחורה, למציאות שכבר לא קיימת, של יציבות, של מבנים לינאריים, של פיקוח מאוד הדוק, של עבודה מנכרת במשך 12 שנה.
*
זהו בעצם חיקוי של בית חרושת של המאה ה-19. אז זה היה מאוד פונקציונאלי כי הוא היה צריך להכשיר פועלים לבית החרושת, זה היה התפקיד המרכזי שלו. היום אין מציאות כזו. בית הספר מכשיר אנשים לעולם שהיה. בית הספר לא מפתח אמונה עצמית, אמונה ביכולת, יכולת התמודדות – אלה הדברים שצריך כדי להצליח בחיים המאוד דינמיים שלנו. בית הספר מדכא את התכונות הללו, לכן זה המקום האחרון שצריך לשלוח אליו אנשים כדי שיתפתחו לאנשים אוטונומיים.
*
"לשלוח ילדים לבית ספר זה שקול להקרבה שלהם למולך, ולמולך גוסס, או כבר שלושת-רבעי מת. זה מולך שדיכא את יכולתם להתפתח אבל היה דרוש עד לפני כמה עשרות שנים, כשהכשיר אותם לתפקוד מסוים. היום כבר לא צריך את ההכשרה הזו, זה כבר לא קיים. אז למה להקריב את הילדים?"


תנאי הגלישה באתר א-ב בחינוך ביתי מחייבים  אתיקת האתר  
האמור באתר אינו מהווה ייעוץ משפטי, רפואי, פסיכולוגי ו/או אחר, ואינו מחליף התייעצות.
כל הזכויות שמורות ליפה גל 2006-2012 ©

http://www.ab-lifeschooling.com/  

 הפוך לעמוד הבית

הוספה למועדפים

[חזור למעלה]

lifeschooling  א-ב בחינוך ביתי |  "כל אדם כשיר לזכויות ולחובות מרגע היוולדו ועד ליום מותו" 

 


לייבסיטי - בניית אתרים