חינוך ביתי
כישורי חיים
ברוכים הבאים
לאתר
א-ב בחינוך ביתי

קבע כדף הבית

א-ב בחינוך ביתי דף הבית

חינוך וכסף א-ב בחינוך ביתי

א-ב  בחינוך ביתי - כתבו אלינו

חינוך ביתי חגים ומועדים לשמחהמה זה חינוך ביתי?מדריך חינוך ביתיאיך לומדים בחינוך ביתיצורות וצבעים חינוך ביתידפי צביעה מכוניות רכבות מטוסיםיצירה ילדים יוצרים קטנטנים הגיל הרך א-ב בחינוך ביתיילדים חינוך ביתיא-ב  בחינוך ביתי דף הבית לייף מרקט יריד קניות  שופינג משפחתי

חזון א-ב בחינוך ביתי

ניווט ויזואלי באתר: מח ימני שמע ישראל בובות צביעה ויצירה חזון חינוך ביתי פניה להורים חינוך ביתי דע זכויותך בחינוך כישורי חיים lifeschooling

שופיניג א-ב לייף מרקט


התחברות לחברים


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 שלח


תאריך ושעה
 

דף הבית >> משרד החינוך - המונופול בקריסה >> דע את מערכת החינוך
 
Google

 
אתר א-ב בחינוך ביתי דוגל בשקיפות מלאה במערכת החינוך,
כך שלא יהיו בחינוך שווים ושווים יותר, ושלכל הורה יהיה את הידע ואת המידע בזמן אמת, כיצד לחנך את הילד שלו בדרך
הראויה ביותר, וזאת בין אם יבחר בחינוך ביתי, חינוך ציבורי או חינוך פרטי.

 

מבנה מערכת החינוך בישראל

מבנה מערכת החינוך בישראל

 מבנה מערכת החינוך בישראל

חלוקה ראשונה - קטגוריית על
הינה על רקע סקטוריאלי,עדתי.
יהודי.
ערבי. 

בדואי.
דרוזי. 
צ'רקסי.

חלוקה מרכזית
מכח השטח וחוק לימוד חובה
החינוך הציבורי.
החינוך המעין פרטי.
החינוך הפרטי.

פטור ממשרד החינוך.
החינוך הביתי.

חלוקה בפועל בשטח
מכח סמכות והיקף הפיקוח.
החינוך הרישמי
החינוך העצמאי המוכר
החינוך המוכר שאינו רישמי
פטור
מעמד מיוחד לא ניתן לפיקוח.

החינוך המוכר מוסדות רישמים

החינוך המוכר שאינו רישמי

פטור וחינוך ביתי

זו מהות המונופול בתחום החינוך.

ממלכתי    |     ממלכתי דתי

כל המוסדות שבבעלות המדינה או הרשויות המקומיות, שהוכרזו כמוסדות רישמים נמצאים תחת קטגוריה זו.

תוכניות הלימוד בפיקוח מלא של המשרד, המורים הם עובדי מדינה.

מנתוח מחקרי הכנסת לשנת הלימודים תשס"ה עולה, ביסודי
573,637 תלמידים מהם
19.45% בחינוך פרטי
6.81%   פטורים
55.58%  ממלכתי
18.16%  ממלכתי דתי.
  

ציבורי פרטי פטור

תלמידים
422,976
ממלכתי

318,821
מ.דתי
104,155

תלמידים
111,579

תלמידים
39,082

מימון ציבורי
100%

מימון ציבורי
90%

מימון צ'
0%

 


 

זה השם המשפטי המכובס:
חינוך פרטי

חוק לימוד חובה 1949 מאפשר להורים לרשום את הילדים שלהם למוסדות חינוך שאינם שייכים לזרם הרישמי, אשר משרד החינוך הכיר בהם כמוסדות מוכרים לא רישמים. דוגמאות: רשת החינוך העצמאי השייכת לאגודת ישראל , מעיין החינוך התורני ש"ס, ביה"ס דמוקרטי בלב השרון, ביה"ס ראלי עברי בחיפה,ביה"ס אורים ברמת השרון. 

פיקוח כמס שפתים.
הלכה ולמעשה למשרד החינוך אין אחיזה בבתי הספר הפרטים הם קובעים לעצמם את תוכניות הלימוד, מגייסים בעצמם את המורים, גובים כספים מהורים
מקבלים ממשרד החינוך תקציב בגובה 90% באישרור של בג"צ, המפתח שהמשרד בנה למימון הינו תלוי שעות בתשס"ה מדובר על כ 62% מתקציב ילד במוסד ציבורי.

הכפיפות של המוסד הפרטי:  נמצא באגף חריג ומיוחד: "אגף החינוך המוכר שאינו רישמי במשרד החינוך". כסף: לחלק מהם כמו החינוך העצמאי ומעיין החינוך התורני, תקציב לפי שעות תקן לתלמיד. ראה החינוך הפרטי בישראל דיון חוקה בהסכמה.

פטור

39,000 ילדים חרדים בשנת תשס"ה פטורים לחלוטין ממשרד החינוך. לדוגמא תלמודי תורה לבנים בחינוך החרדי. ללא ועדות ללא פתקים ללא אישורים,
מדובר על הרשאה מיום חקיקת חוק לימוד חובה 1949 שהכירה בזכות הלגטימית של ההורים לקבוע את חינוך הילדים שלהם אין פיקוח של המשרד.

חינוך ביתי

המשרד מתייחס כיום לחינוך הביתי כאל פטור ממערכת החינוך, תחת חוזר מנכ"ל 2002 שניסוח חדש שלו הופק 2006. ביום שבו המשרד הדפיס את החוזר גם אם החוזר בלתי חוקי ונוגד את חוק הפיקוח וסותר זכויות מחוק אמנת זכויות אדם,
המשרד הכיר בחינוך הביתי דה פקטו. מאחר ויחסי הורים-ילדים זו שותפות אמת, אין למשרד דרך לאשר או לא לאשר חינוך ביתי ע"י נסיון לבצע סלקציה ע"י ועדות ו/או התערבות באוטונומיה של התא המשפחתי, כאשר הורה לוקח אחריות על חינוך הילד שלו.

איך יודעים שלמידה מתרחשת?
לא יודעים שהלמידה מתרחשת, מבחנים גילו: בני 15 מתקשים בהבנת הנקרא
התלמידים נבחנים על חומר שהוכח מדעית שנשאר ממנו משקע של 5-10% במקרה הטוב. שיטת המדידה: שעורי בית, מבחנים בכיתה בע"פ ובכתב, כשל חמור בבסיס עקב התעלמות מכישורי הרקע של הלמידה קיים ניגוד אינטרסים מובנה בין המורים למשרד שהוא המעסיק של המורים, המשרד תוקף את המורים כאילו שלא מדובר על הבסיס לקיומו.
ח"כ מלכיאור: "ישראל עמוק בעולם השלישי"  ח"כ אלקין: יש לבצע רפורמה יסודית במ' החינוך  "אי אפשר שכל שר חינוך ישנה את הרפורמה"
 
 

כמה זמן לומדים?

חוק לימוד חובה תוקן בשנת 1984 וקובע שהמדינה תעניק חינוך חובה חינם מגיל 3
אך עקב אילוצי תקציב לא נאכף לפני גיל 5 וביולי 2007עד יולי 2007
חוק לימוד חובה הסתיים בגיל 16 (ואמור היה להסתיים בגיל 15 ) ויה פטור בגיל זה מבית הספר קרי מי שהגיע לשם עשה זאת וולנטרית. אולם בחודש יולי2007 הועבר במחטף בכנסת נגד דעתה של שרת החינוך
 תיקון לחוק הקובע לימוד חובה עד גיל 18 קרי י"ב.

איך לומדים?
שיטת הוראה מבוססת על שיטה מממחצית המאה ה 19 הלימוד מתבצע במוסד, מורה בדר"כ אישה, "מגידת שיעור" מעבירה ידע אחיד, מקוטלג ומוכתב ע"י מרכז פדגוגי, בדרך מילולית, לכיתה אחידת גיל, שיש בה 30-40 ילדים.  ההוראה מתבצעת במשך תשעה חודשים המהווים רק חצי שנה נטו, לאורך 12 שנות לימוד. הלימוד בכיתה הינו בקצב אחיד.

מהם תוצרי הלימוד?

תעודות, ציוני מבחנים ועבודות כעבור 12 שנות לימוד במוסד,   44.9%  מילדי ישראל, זכאים בכלל לתעודת בגרות  מטרת התעודה:  משמשת שער לכניסה למוסדות השכלה גבוהה, אולם חלק ניכר מתעודות הבגרות חסר ערך בעולם האקדמי, ויש אמצעי כניסה אחרים לאקדמיה. את התעודה ניתן גם היום להוציא ע"י לימוד עצמי ו/או במכון פרטי. המשרד אינו מסייע לתלמידים בנושא מבחן פסיכומטרי,  כיום אלפי תלמידים נאלצים לשלם מכיסם ,למכונים פרטים  או למכינות קדם אקדמיות כדי להשלים בגרויות או לשפר את תעודת בגרות  חרף 12 שנות  הלימוד במערכת החינוך.
 
 
עלות המנגנון
עלות המנגנון של משרד החינוך, ללא שכר המורים, עולה למשלם המיסים הישראלי מעל למליארד וחצי שח , כדי לסבר את האוזן, עלות המורים הלב של שיטת ההוראה ע"פ שיטת המאה ה 19, זהה לסכום 1.6 מליארד שח, וגם להם יש מנגנון ענק הבולע מעל למליארד שח כמנגנון "הפדגוגי של המורים".
שכר יו"ר המורים450,000
שח. קרי פי 5 משכר מורה.
חלוקת תקציב המשרד אינה נעשית עם גילוי נאות לציבור, המשרד מחלק לרשויות חזקות תקציב גבוה פר ילד מאשר לרשויות החלשות וכך מנציח פערים שלא ניתן כבר לצמצם אותם. מגזרים שלמים מופלים לרעה, ומי שחזק יותר מקבל יותר. על המנגנון המונפח ראה כתבת סבר פלוצקר סקר איגוד המדינות המתועשות.
המדינה קבעה את החינוך בעדיפות לאומית שניה אחרי משרד בטחון:
26,600,000,000 שח זה תקציב משרד החינוך לשנה. המדינה הגדירה את החינוך כראשון במעלה אחרי ההישרדות משרד הבטחון, קרי, זה התקציב השני בגודלו במשק אחרי בטחון, הסכום העצום הזה נועד לכסות שהייה 1.4 מליון ילדים במוסד 180 יום נטו מתוך 365 יום בשנה. + ילדי הגן. מדובר על כ  10 מליארד שח מעל תקציב משרד הבריאות לשנה שלמה, לכל תושבי מדינת ישראל.
 
 
 
אמנת שרות וקוד אתי
משרד החינוך אינו מתייחס לעצמו במונחים של נותן שרות. אין אמנת שרות, אין קוד אתי, אין פוליסת ביטוח שהלימוד יקנה לתלמיד תוצאות, שכן גם אם יש לילד 150 IQ לא מחוייב המציאות שהוא ילמד כיאות, ואם בסופו של יום ,התלמיד יצא מהמוסד ללא תעודת בגרות זו בעיה שלו ושל הוריו. אף אחד לא תבע עד כה את המשרד על שרות של לימוד לקוי או הוראה לא תקינה. זאת בעוד ילד בריא שיש לו IQ
מעל 82 יכול ללמוד ה-כ-ל ואם המשרד טוען ש 50% מילדי ישראל לוקים בפיגור, ו/או אינם מסוגלם ללמוד, רצוי לשמוע על כך ממקור מדעי מוסמך.
*
ניהול החינוך בישראל

מערכת החינוך בישראל מסכסכת ומפלגת את העם מעצם קיומה, השיטה שבה מרכזים למשך 12שנים שהן קריטיות לעיצוב האישיות, ילדים חילונים במקום אחד, ודתים במקום אחר גורמת לכך שילד גדל עם סימון מובנה לאנשים כ self | non-self גם ההחלטה האכזרית לפלג ילדים לפי גובה האי-קיו שלהם נבחנה לרגע, ע"י כבוד השופטת דורנר אך לא באספקט המוסרי:  למי יש זכות למדר ילד לפי פגם גנטי.

 
משרד החינוך כנותן שרות בתחום לימוד והשכלה הינו מונופול אשר אינו מבוקר בבקרת מונופולים, לא החילו עליו תקנים של צרכנות נבונה, אין למשרד החינוך אמנת שרות, המשרד אינו פועל תחת קוד אתיקה מקצועית, אינו עובד תחת קודים כלכלים, מדובר בשיטת תקצוב ממשלתית המונעת בפועל הליך סביר של התייעלות, איו שקיפות לאפליה מכוונת, אין שקיפות לאפליה מתקנת
 
 
 
היסוד הבינלאומי: סעיף 26 באמנת זכויות אדם שישראל צד לה:

 (‎1) כל אדם זכאי לחינוך. החינוך יינתן חינם, לפחות בשלבים הראשונים והיסודיים. החינוך בשלב הראשון הוא חובה. החינוך הטכני והמקצועי יהיה מצוי לכול, והחינוך הגבוה יהיה פתוח לכול במידה שווה ועל יסוד הכשרון.

(‎2) החינוך יכוון לפיתוחה המלא של האישיות ולטיפוח יחס כבוד לזכויות האדם ולחירויות היסודיות; החינוך יטפח הבנה, סובלנות וידיות בין כל העמים והקיבוצים הדתיים והגזעיים, ויסייע למאמץ של האומות המאוחדות לקיים את השלום
(‎3) להורים זכות בכורה לבחור את דרך החינוך לילדיהם.
 
מעורבות ההורים
ההורים הופכים מגיל 6 להיות "עוזרים לענייני הוראה מוסדית", בתפקיד פיקוח יומי על הכנת שיעורי הבית. התלמידים נבחנים בעל פה ובכתב. לימוד חובה מתבצע בפועל מגיל 5 עד 16. כל ילד  6-15 שאינו רוצה להיות במוסד בית הספר, יכול לא להיות שם, אסור לאלץ ילד להיות בבית ספר. 
הזכויות בפועל:
 כל הורה וילד יכולים לבחור כבר היום בחינוך ביתי וחינוך פרטי: הנושא הזה קבוע בסעיף 26 3 של אמנה בינלאומית שישראל צד לה. החינוך הפרטי מקבל מימון של 100% מהתקציב הציבורי, כל הורה יכול לבחור חינוך ביתי, חינוך בו ההורה אינו מעביר את האחריות לחינוך הילד למוסד. ראה מילון המונחים. האמור לעיל אינו זוכה לחשיפה לציבור ולגילוי נאות ע"י משרד החנוך.
"ניצול לא יעיל ולא שוויוני של משאבים ההוצאה הלאומית לחינוך בישראל, אחוז ההוצאה הלאומית לחינוך בישראל, יחסית לתל"ג, הוא הגבוה ביותר מכל מדינות ה-OECD, אולם בהשוואה זו יש להביא בחשבון, שאחוז הצעירים באוכלוסייה בישראל גבוה יחסית לארצות אלו. ההוצאה לתלמיד לישראל שווה, פחות או יותר, לממוצע ההוצאה לתלמיד במדינות ה-OECD (משוקלל לשווי כוח קנייה).
השוואת ההוצאה הממוצעת לתלמיד מראה, כי בישראל ההוצאה הממוצעת לתלמיד בחינוך העל-יסודי ובחינוך העל-תיכוני והגבוה, גבוהה מההוצאה הממוצעת של המדינות החברות ב- OECD, ולעומת זאת,ההוצאה הממוצעת לתלמיד בחינוך הקדם-יסודי והיסודי בישראל נמוכה מההוצאה הממוצעת במדינות אלו.
מתוך דו"ח דוברת

מחקר: המורות ויום הלימודים הארוך [קשה,קשה, העיפות, הרעב,וכיוצא בזאת]

מחקר מקיף יום לימודים ארוך. הכתובת על הקיר:
הישרדות בסביבה משתנה ולא ברורה,
היא תנאי הכרחי עבור ארגוני חינוך הנחת יסוד היא כי הארגון החינוכי ימצא דרך לשרוד ואכן ישרוד. הוא ימצה את כל הדרכים לבצע את השינוי המחויב, בתנאים דלים ככל שיהיו. .מתקבל שינוי שהוא יותר שמירה והרחבה של הקיים ולא פריצת דרך. בתי-ספר וגנים שהייתה להם קודם תפיסה, שהיו להם מערכי תמיכה ומערכי הדרכה, ושאולי היו להם גם משאבים פיזיים טובים יותר, השכילו להשתמש בחוק באופן מושכל, ליהנות מפרותיו ולהביא להישגים. האחרים, דעכו עוד יותר.

 
חינוך פרטי בישראל דעות מול עובדות
 
 

אתר האינטרנט המרכזי של
 
משרד החינוך אינו מגדיר כמה אנשי מנגנון יש במשרד את אתר מיקרוסופט ישראל הגדיר את פרופיל המשרד כלקוח שלו
כך: "
משרד החינוך של מדינת ישראל אחראי על 3,750 בתי-ספר, כ- 10,000 גני-ילדים, 130,000 מורים ו- 1.4 מיליון  תלמידים
2,000 עובדי מדינה ומנהלים". זה המקום היחידי שניתן לראות בו את מספר אנשי המנגנון  המונה 2,000 איש אם כי באתר אינטרנט ראינו תגובת גולש המדבר על עשרת אלפים עובדי מנגנון ידע אישי שלו.
 
 
 


 הרחבת  מושגים  

בית ספר רשמי  בתי ספר הרשמים הינם בבעלות המדינה, המורים מועסקים כעובדי מדינה עם הסכמי שכר קיבוצים של הסתדרות המורים, אולם בהיות הרשות המקומית בעלת הקרקע הרשות המקומית מקבלת סטטוס של בעלות על המבנה, חרף מימון הבניה באמצעות משרד החינוך,  השיקול המרכזי לפתיחת מוסד רשמי הינו - דמוגרפי, כמה קטינים יש במתחם הרחובות והאם יש להם די כיתות . קוד המוסד נקבע במשרד החינוך ואילו שיבוץ המורים מתבצע באמצעות המחוז, לאחר הוצאת מכרז למשרת מנהל המוסד. המפקחת שמתמנה לפקח על בית הספר והמנהל קובעים את צוות המורים. לשים לב, למנהל אין אח"כ סמכות לפטר מורה או להשעות מורה, למורים יש קביעות והמפקחת מחויבת לשלב את המורים שמציעים לה, כך בגדול נקבע צוות בית הספר, שיקולי איכות התאמה וכו' זרים למהלך.

 

בית ספר מוכר שאינו רשמי בתי ספר אלו מוקמים לפי החוק לפיקוח על בתי ספר משנת 1969. לפי חוק זה, כל אדם, חברה, עמותה או ישות משפטית אחרת, יכולים לקבל רשיון לפתיחת בית ספר באם הם עומדים בכמה תנאים. החוק נחקק כדי לאפשר למגזר החרדי להקים בתי ספר ולקבל מימון להקמתם ותפעולם, במינימום פיקוח אפשרי. כך הוקמו בערך 700 בתי ספר של הזרמים החרדים, של הכנסיה הנוצרית ושל הדרוזים. ההבדל החשוב והמשמעותי הוא: הבעלות אינה של המדינה, המדינה אינה שוכרת את המורים ומשלמת להם משכורות. הבעלות יכולה לעשות ככל העולה על רוחה, לפי הסכמי שכר או לא לפי הסכמי שכר. אין בית ספר כזה כפוף למכרז במינוי המנהל, או לכללים הקובעים את ההשכלה של המורים וכו'. כדי להקים בית ספר כזה החוק דורש בעיקר:  מבנה שעומד בתנאי הבטיחות ונמצא על קרקע המיועדת לצרכי ציבור, מספר ילדים מינימלי (לפי החוק 10 ילדים, המשרד מנסה עכשיו להגדיל את המספר), צוות ראוי (הגדרה לא ברורה), רשיון ממשרד הבריאות, לעתים הסכמת הרשות המקומית (לא חובה בחוק) לעתים הסכמת המחוז (לא חובה). כל בתי הספר האלה מאורגנים באגף לחינוך מוכר שאינו רשמי, שהוא אגף ארצי כלומר בתי הספר אינם שייכים למחוזות, הפיקוח עליהם רופף מאד בלשון המעטה.  רוב בתי הספר העל יסודיים נמצאים גם הם במעמד זה. הם שייכים לרשויות מקומיות או לרשתות בתי ספר כגון אורט או עמל, גם כאן המדינה מממנת את בניית המוסדות יחד עם הרשויות המקומיות, ומממנת את שכר המורים דרך הבעלות בעוד היא אינה המעסיק שלהם.200 בקשות לפתיחת בתי ספר מוכרים שאינם רשמיים נמצאים לפתחו של משרד החינוך, ומערכת החינוך הציבורי בלחץ אטומי, כל יומים מזעקת כותרת חדשה - החינוך הציבורי קורס, בתי הספר המוכרים שאינם רשמיים מקבלים מימון של המדינה בשיעור 90% ראה בג"צ התנועה לאיכות השלטון. ביוני מועבר תיקון לחוק, ובתי הספר האלה זכאים ל 100% מימון.

 
בית ספר פטור בית ספר שאינו מפוקח, תלמידיו ומוריו אינם עובדים ע"פ חוקי החינוך והוא מקבל מימון בשיעור 65%
 

 

 

תנאי הגלישה באתר א-ב בחינוך ביתי מחייבים  אתיקת האתר  
האמור באתר אינו מהווה ייעוץ משפטי, רפואי, פסיכולוגי ו/או אחר, ואינו מחליף התייעצות.
כל הזכויות שמורות ליפה גל 2006-2012 ©

http://www.ab-lifeschooling.com/  

 הפוך לעמוד הבית

הוספה למועדפים

[חזור למעלה]

lifeschooling  א-ב בחינוך ביתי |  "כל אדם כשיר לזכויות ולחובות מרגע היוולדו ועד ליום מותו" 

 


לייבסיטי - בניית אתרים