חינוך ביתי
כישורי חיים
ברוכים הבאים
לאתר
א-ב בחינוך ביתי

קבע כדף הבית

א-ב בחינוך ביתי דף הבית

חינוך וכסף א-ב בחינוך ביתי

א-ב  בחינוך ביתי - כתבו אלינו

חינוך ביתי חגים ומועדים לשמחהמה זה חינוך ביתי?מדריך חינוך ביתיאיך לומדים בחינוך ביתיצורות וצבעים חינוך ביתידפי צביעה מכוניות רכבות מטוסיםיצירה ילדים יוצרים קטנטנים הגיל הרך א-ב בחינוך ביתיילדים חינוך ביתיא-ב  בחינוך ביתי דף הבית לייף מרקט יריד קניות  שופינג משפחתי

חזון א-ב בחינוך ביתי

ניווט ויזואלי באתר: מח ימני שמע ישראל בובות צביעה ויצירה חזון חינוך ביתי פניה להורים חינוך ביתי דע זכויותך בחינוך כישורי חיים lifeschooling

שופיניג א-ב לייף מרקט


התחברות לחברים


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 שלח


תאריך ושעה
 

דף הבית >> מידענות הסבר
מידענות הסבר           חפש
 
העולם תיעל את התפוצצות המידע משנות השמונים לאינטרנט, טכנולוגיה מדהימה מאפשרת לנו לקחת בתיק עם משקל של 2.5 ק"ג  או בתוך טלפון נייד בכיס את אוצרות הידע של האנושות לכל מקום, כיום אין לאדם בעיה לרכוש כמעט כ-ל תחום ידע שירצה, ובכל אחת מהמדיות הנוחה למבנה הזכרון הפנימי שלו, זיכרון חזותי,שמיעתי, חוויתי אסוציאטיבי,ועוד.

 בתפריט הכלים באתר א-ב בחינוך ביתי, נמצא את כלי העתיד, כמעט מדע בדיוני, המאפשרים לכל אחד מאיתנו למצוא את המידע בדרך יעילה תוך הסרת מחסומי שפה או בעיות טכניות כמו היפוך טקסט או מציאת חומר באתרים אשר אינם מדורגים ראשונים ו/או במקום גבוה בתוצאות החיפוש של נושא מסויים במנועי החיפוש, מה שיוצר מצג מטעה לאדם התמים.

הדמיון חשוב מהידע,
שהרי הידע מוגבל
ואילו הדמיון חובק עולם
אלברט איינשטיין

כמות המידע באינטרנט עצומה,  הכמות הזמינות והקושי להעריך את רמת הדיוק של האינפורמציה המגיעה כולל ממקומות שיש להם אינטרס להכניס דיס-אינפורמציה,  מחייבת את מי שנעזר במידע לפתח מערכת סינון ובקרה.
לדעת איך לשקול נכון, איך לאזן ואיך להעריך נכון את המידע, וזאת בכמה פרמטרים:
לדעת לשלוף ביעילות את המידע הרלבנטי ביותר • לדעת לדרג את מהימנות המידע • להימנע מנפילה להסחות דעת שונות • לדעת לסנן ולפלח את המידע כיאות • לשמור על חוקי הקניין הרוחני כדי לא להפר זכויות יוצרים • לדעת ליצור ממסד הנתונים שישלף בקלות מכמה סוגי מדיות כגון: סרטונים, מוסיקה, כתיבה, מאמרים, כתבות,מחקרים,חדשות, וכו' - ולאתר את המידע החדש המשוקלל והרלבנטי למידען.

לשרותי מידענות לחץ כאן

האם ילדים צריכים מידענות

 

מקצוע המידענות נלמד כיום ברמה גבוהה בדרך כלל באונברסיטה, אולם האינטרנט מאלץ כל אדם המחפש בו מידע להיות מידען בעצמו ו/או להזדקק לשרותי מידענות עקב העומס העצום היאנורפמציה הכלולה בו האינטרנט מהווה קטליזטור מעולה לפתוח כישורי מידען גם לילדים בגלל שהם "נולדו" לתוך האינפורמציה העצומה והקניית היסודות מעניקה להם דרך חכמה לסנן לנפות ולמצוא את מה שהם מענויינים בו. לילדי החינוך הביתי אשר חלק ניכר משיטת קליטת המידע שלהם מבוצעת בדרך אוטו-דידקטית, המידענות הינה כלי עבודה רב ערך.

אנו עוד נלמד כאן באתר את היסודות והבסיס שיאפשרו הערכת מידע, ומציאת מידע אולם כבר היום דפי הילדים הקטנטנים הילדים וכל מה שנמצא תחתם מטביעים בילד את ההרגלים הנכונים. ילד שרואה את פו הדב במקור ובעיבודים מאוחרים, עם ציורים קלאסים מול ציורים מודרנים, מתרגל לקבל מידע רחב ומבקש אותו אוטומטית גם בתחומים אחרים.


Go Back  Print  Send Page
תנאי הגלישה באתר א-ב בחינוך ביתי מחייבים  אתיקת האתר  
האמור באתר אינו מהווה ייעוץ משפטי, רפואי, פסיכולוגי ו/או אחר, ואינו מחליף התייעצות.
כל הזכויות שמורות ליפה גל 2006-2012 ©

http://www.ab-lifeschooling.com/  

 הפוך לעמוד הבית

הוספה למועדפים

[חזור למעלה]

lifeschooling  א-ב בחינוך ביתי |  "כל אדם כשיר לזכויות ולחובות מרגע היוולדו ועד ליום מותו" 

 


לייבסיטי - בניית אתרים