חינוך ביתי
כישורי חיים
ברוכים הבאים
לאתר
א-ב בחינוך ביתי

קבע כדף הבית

א-ב בחינוך ביתי דף הבית

חינוך וכסף א-ב בחינוך ביתי

א-ב  בחינוך ביתי - כתבו אלינו

חינוך ביתי חגים ומועדים לשמחהמה זה חינוך ביתי?מדריך חינוך ביתיאיך לומדים בחינוך ביתיצורות וצבעים חינוך ביתידפי צביעה מכוניות רכבות מטוסיםיצירה ילדים יוצרים קטנטנים הגיל הרך א-ב בחינוך ביתיילדים חינוך ביתיא-ב  בחינוך ביתי דף הבית לייף מרקט יריד קניות  שופינג משפחתי

חזון א-ב בחינוך ביתי

ניווט ויזואלי באתר: מח ימני שמע ישראל בובות צביעה ויצירה חזון חינוך ביתי פניה להורים חינוך ביתי דע זכויותך בחינוך כישורי חיים lifeschooling

שופיניג א-ב לייף מרקט


התחברות לחברים


להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 שלח


תאריך ושעה
 

דף הבית >> חינוך ביתי דף הבית.

חינוך ביתי. ברוכים הבאים

אתר א-ב בחינוך ביתי | מידענות

חינוך ביתי                                      כישורי חיים  lifeschooling
תינוק בן יומו ויקפדיה צרפתכהורים, יש לנו אחריות נפלאה, לגדל, לטפח, להעצים, להעניק ולהעמיק את כישורי החיים של הילדים, הנכדים ואם נזכה גם הנינים שלנו, כולל לימוד ידע והשכלה, ולהוביל אותם בביטחון, בשבילי החיים, מיום הלידה לחיים טובים.
מאחר והגדרת "חיים טובים", שונה ממשפחה למשפחה, ומאדם לאדם, אנו מצמיחים, חברה עשירה ומגוונת בעלת פסיפס אנושי מרהיב.

איך למדנו להיות הורים?
את התפקיד הארוך הקשה והמרתק הזה, למדנו גם אנחנו,
בבית הספר של החיים - lifeschooling  כי כל הורה, לטוב ולרע, הוא המורה, המדריך, המאמן והמוביל מעצם היותו, את כישורי החיים של הילדים שלו.

האנושות התבונית, קיימת מזה כשני מליון שנים, לפני כ 150 שנים, החל תהליך, שצימצם את אחריות ההורים, בנושא לימוד וחינוך הילדים, והעביר את האחריות בחינוך לצד ג' - למדינה, עד שבמאה השנים האחרונות, הורים מחוייבים מכח חוק, להעביר את האחריות על חינוך ולימוד הילדים שלהם למדינה - למשרד החינוך, כדי שהמשרד, הוא זה שיעניק לכאורה, את כישורי החיים לילדים במקום ההורים.  

מה זה בעצם כישורי חיים?, האם משרד החינוך, מסוגל להעניק כישורי חיים לקטינים טוב יותר מאשר ההורים והמשפחה שלהם? מי בסופו של יום, חב בתוצאות האחריות על היומרה, להעניק לקטינים כישורי חיים?.

כתבו לא-ב בחינוך ביתיהאם זו פגישה ראשונה שלך במונח חינוך ביתי? 
 
מילון חינוך ביתי    חינוך ביתי שאלות ותשובות בקצרה 
 
חזון א-ב בחינוך ביתי חזון א-ב בחינוך ביתי. lifeschooling  

חזון א-ב בחינוך ביתי, בתוך 5 שנים, רק הורים אשר לא יהיו מסוגלים לקחת אחריות אישית על החינוך והחיים של הילדים שלהם, ישלחו אותם למוסד חינוכי, כפעוטון, גן ובית ספר. הורים בוחרים: חינוך ביתי, בית חינוך, וחינוך פרטי, חופשי.

 

בובת אנימציה מלאךתהליך לימוד חובה, באמצעות מוסדות מדינה,
יצר מצב חדש, שסימן את הילדות כמעין שלב ביניים "עד שהחיים יתחילו", אך מה לעשות, שהילדות איננה שלב ביניים, של הכנה לחיים, כחזרה גנרלית "עד שההצגה תתחיל",
אלא, הילדות, הינה חלק אינטגרלי מהחיים, ואם נרצה להיות מדוייקים יותר, הילדות הינה חלק החיים בעל ההשפעה המכרעת ביותר, על טיב ואיכות החיים של האדם, לכל ימי חייו, האנושית התבונית, דאגה שההכשרה לחיים, תתבצע ע"י ההליכה המשותפת עם הילדים, באחריות המשפחה הגרעינית והמורחבת.

במאה השנים האחרונות, צצו כפטריות אחרי הגשם,

מערכות מחליפות הורים, פעוטונים הפועלים כבר מגיל 3 חודשים, כאשר לתינוק בן השלושה חודשים, אין אפילו כישורי הישרדות בסיסים, גני ילדים ובתי ספר, עד גיל 18 שתפקידם, לכאורה, להעניק לילדים את כישורי חיים, במיקור חוץ, במקום ההורים והמשפחה.

חינוך ביתי - מה זהתהליך העברת החינוך לצד ג', מתבצע כיום בדרך שאין לה אח ורע בשום תחום בחיים שלנו,
למעט גיוס חובה לצבא, מדובר על אחזקת קטינים, בשעות היום ולעיתים גם רוב שעות אחה"צ, בכליאת שווא, למשך שעות ארוכות, רחוק מהבית, מההורים והמשפחה, בתוך חברה מלאכותית, המורכבת מאוסף גדול של ילדים, בני שיכבת גיל אחידה, שהמשותף להם, זה כתובת המגורים של ההורים,  שיכבת גיל שכמוה לא יפגשו לעולם, בחיים הבוגרים שלהם, מדובר בקטינים, החייבים לסור למרותו של מבוגר זר המוסמך להטיל עליהם מטלות, לבחון אותם ללא הרף ואף להעניש אותם, ללא שום התחייבות ואחריות, לתוצאות שבקצה המסלול הארוך הזה, והכל מגיע תחת מעטפת מוסר מלאכותית, הבנויה ומורכבת משיקולים הזרים לחלוטין, לטובת החיים בפועל, של הקטינים.

מרבית ההורים יודעים, ברמת וודאות גבוהה, שבתי הספר ומוסדות החינוך, לא רק שאינם מועילים לילדים שלהם, אלא אף מזיקים להם,
אך הם אוחזים בזן של שקר לבן, אפילו בליבם, שזה ל "טובת הקטינים", כאילו שיש ב 150 השנים האחרונות של האנושות, יכולת למחוק חינוך ביתי חיים לומדים ונהנים בלי גן ובלי בית ספר.היסטוריה תבונית הקיימת מעל 2 מליון שנים.. כאילו מדובר על מצב שבו יש גורם המוסמך לקבוע, שילדות היא בבחינת הקדמה לחיים,  וללא שהות חובה במוסד כבית ספר, לא ניתן להצמיח אדם בעל כישורי חיים נאותים.
 
 שטיפת המח האינטנסיבית, יצרה שכבת שכנוע פנימי, עד שבשפת העם נוקטים בלשון בוטה: "מה יצא ממך" אם לא תלך לבית ספר.  
חינוך ילדים באמצעות מוסד חינוכי, שנוי במחלוקת קשה מראשית הדרך, צחצוח החרבות האקדמים נוסח אנשי חינוך במכון לעתידנות בחינוך, יוצא ממגדל השן של האונברסיטה ומגיע מעמדת המחשב הזאת לכל בית בישראל, הנושא מוצג באתר א-ב בחינוך ביתי, תוך הבלטת בחינת האספקטים הכלכלים הטהורים לעניין תקציב החינוך, שהוא התקציב השני בגודלו במשק הישראלי אחרי ביטחון, ועולה ב 10 מליארד על תקציב משרד הבריאות, האתר בודק את תיסמונת הכשל החינוכי הנרכש  בהיבטים משפטיים נזיקיים קשים, ליחיד לחברה ולמדינה, עקב חינוך מוסדי, חובר לפרוט הכשלים הרבים במערכת החינוך בישראל , המוגדרת ספינה טובעת כעולה מדו"ח דוברת ודו"ח המדינות המתועשות, מתעכב על  כישורי הרקע של הלמידה והכשל הלוגי המוטבע בלימוד באמצעות מוסד אשר מתעלם מחלון ההזדמנויות הפתוח לכל ילד בגילאי 0-6 בודק את מחקרי האלימות כנגד תלמידים ומורים,
ומעלה שאלה לא פשוטה:
למה הורים במאה ה 21, שולחים עדיין את הילדים שלהם למוסד, למשך 12 שנים ויותר, והאם עצימת העיניים לאמור לעיל, מהווה בעצם רשלנות.
 
א-ב בחינוך ביתי מוביל חזון פרגמטי,
בלי מהפכות גדולות, בלי הפגנות ענק, בלי פירסומות, פלאיירים ושריפת דגלים, דפי הלימוד שלנו בנויים בדרך המנצלת את כישורי הרקע של הלמידה,
את כדור הארץ ויקיפדיה האינצקלופדיה החופשיתיתרונות מוח ימני מוח שמאלי, שיטות הלימוד שלנו,  
מופנות לקהל רב גילאי,
מגיל אפס עד גיל 100 ללא פילוח גילאי, שכן פיתוח וביסוס כישורי חיים, תלויים הלכה ולמעשה, בכוכב הלכת עליו אנו חיים, ובכפר הגלובלי המתקיים בו, ולא בגיל הכרונולוגי שלנו.  
 

להערכתנו,
האשם המרכזי, נובע מחוסר גילוי נאות מצד משרד החינוך, הורים רבים אינם מעלים על דעתם, שאפשר אחרת, הורים שהגיעו למסקנה שמהערכת מזיקה לילדים שלהם, ושהם יכולים להעניק לילדים שלהם חינוך טוב יותר, נפלו בין הכסאות, מאחר ולא ידעו לנקוט בטרמינולוגיה המתאימה, כדי להגיע למצב שהמשרד יציג בפניהם את החלופות.
 
כל אלה יחד עם אי הכרת זכויות יסוד של קטינים, כבני אדם שווי ערך, שאמנם יש להם רגלים קצרות, אך נשמה ענקית, מהווים את העילות המרכזיות בגינן הורים מביאים את הילדים שלהם לטיפול באמצעות מוסדות, אולם, אין להתעלם גם משיקול סמוי: נוחות המבוגרים.
נוח מאד להורים לעצום עיניים, להתלות ב"מנקי מצפון" נוסח "איפה הילד ימצא חברים?", ולהדוף בקלילות, את האחריות בחינוך לאחרים, 
כי כך מקבלים Baby Sister  "חינם" על חשבון המדינה, הורים רבים "הצליחו" ל"שכלל ולשפר" את העברת האחריות לצד ג', כך שגם את החופשות שלהם מהמוסד החינוכי, יעבירו הילדים בקייטנה חיצונית, רצוי מהזן הרחוק, אי שם בחו"ל, כדי שהקטינים יהיו "עצמאים"בגיל 8-9 העיקר שלא יהיו בחסות ההורים והמשפחה. 

חינוך ביתי - מה זהחינוך ביתי מה זה? 
חינוך ביתי, חיים ולומדים בלי לשלוח ילדים לפעוטון גן ולבית ספר שטיפת המוח שעבר העולם הנאור ב 150 השנים האחרונות, לגבי חיוניותם של מוסדות החינוך הציבורים, בבחינת "כזה ראה וקדש", מקשה גם על האדם הסביר, לראות שיש חלופות טובות, ולהתחיל להתרגל לעובדה ש כביש 6 בחינוך, שהוא מפתח המאסטר לחיים טובים, נמצא במקומות הכי קרובים לליבך, בבית שלך, עם המשפחה שלך, ועם החברים הכי טובים. כאן נלמד צעד אחר צעד, שיש דרכים טובות חכמות ויעילות, לקדם, ללמד ובעיקר לחיות טוב עם ילדים, ללא תלות ברמת ה IQ שלהם ומבלי שנאלץ, באם אין אנו מעוניינים בכך, כהורים ומשפחה, להעביר ילדים לטיפול אנשים זרים, החל מגיל 3 חודשים עד 18 שנים, במסלול ארוך קשה ומיותר:
פעוטון, טרום חובה, גן חובה, בית ספר יסודי, בית ספר תיכון,
מסלול אשר מתבצע בו הליך, שהוא מעין כליאת שווא, למשך
כשישית מהחיים של הילדים שלנו במוסד, גם אם אנחנו לא קוראים לזה מוסד, וגם אם אנו מתעלמים מהעובדה שמדובר על שלילת חירות של הילד למשך שעות רבות, בגלל "שזה מה שכולם עושים", "זה מה שיש".

 
עוד נלמד כאן, ש"החינם" הזה שנראה נחמד,
עולה לנו ולילדים שלנו ביוקר רב, ושאת תקציב החינוך סך 44,000 $ שמשקיעה מדינת ישראל בחינוך ילד, נוכל לקבל בעצמנו, כהורים ומשפחה, ולהעניק לילד שלנו חינוך, לימוד וכישורי חיים טובים.
 
 
במדריך "דע את זכויות בחינוך"
נערוך היכרות עם מבנה מערכת החינוך בישראל ומה הם זכויות
תלמידים, זכויות הורים זכויות ומורים,
נברר מי פוחד לקחת אחריות בחינוך, ומדוע יש הורים ששולחים עדיין את הילדים שלהם לבית ספר, שהוא מוסד ציבורי.
 
עוד נבדוק כאן האם יש חינוך פרטי בישראל?, היכן יש חינוך פרטי בישראל?, מי מממן את החינוך הפרטי?, מי יכול ליזום חינוך פרטי?, מה זה חינוך ביתי, למי מיועד חינוך ביתי?, ומה ההבדלים בין חינוך ביתי, לחינוך פרטי, ולחינוך ציבורי.  
   
בנושא  חינוך ביתי  אנו עומדים לבצע קפיצת זמן היסטוריתhomescooling כולנו ילדים של החיים    
ולהדביק בתוך זמן קצר, את מה שאמריקה גילתה בשנות השישים והשבעים
, כי החכם לומד מנסיונו, אבל החכם יותר, יודע ללמוד ולנצל גם את נסיונם של אחרים, חינוךביתי בדרך שאתר א-ב בחינוך ביתי חוזה, שונה מהנעשה כיום באמריקה, בחינוך ביתי הורים מקבלים אחריות  ישירה לחינוך, לא עוד סימסאות חינוך בנוסח: מעורבות הורים ללא התערבות הורים אלא נקיטת יוזמה אקטיבית. הורים לוקחים אחריות על חינוך בילדים שלהם.
- We Dont Need No Education ממוסד חיצוני.
 
כסף - דרישת תקציב חינוך. חינוך כסף והזכות לקניין.  
אתר א-ב בחינוך ביתי מעלה לראשונה בישראל ובעולם, דרישת סל תקציב לילד בחינוך, לשיקול דעת מכריע של ההורים בכסף בשווה כסף ובבחירה חופשית: הורה ורק ההורה יבחר האם הכסף המיועד לחינוך הילד שלו יושקע בחינוך ביתי, בחינוך פרטי או במוסד ציבורי, וזאת במקום המצב הקיים היום: העברת תקציב חינוך חובה של מדינת ישראל למנגנון מסורבל של משרד החינוך ומוסדות.  
באתר א-ב בחינוך ביתי אנו טוענים לפתרון תכליתי פרגמטי,  ולכן, אין לנו צורך בהקמת ועדת חקירה ממלכתית, שתעלה מליונים ואיש לא ירצה ליישם את מסקנותיה, אין לנו צורך לערוף ראשים, ואין אפילו צורך להביא כסף מהבית, רק לקחת כוס קפה, שעה טובה של ריכוז ונפש חפצה, כדי לבדוק איתנו שלב אחרי שלב, במסע מרתק, איך במקום לקטר, נצליח מיידית לבנות מערכות חליפיות, שהן עתיקות יומין, אבל גם הכי חדשניות והכי נבונות שיש, עבור ילדנו עבור עצמנו ועבור העתיד שלנו.  


הרמת מחסום שפה  זרה. בתוך עמנו אנו יושבים, וערים לרמת האנגלית המוסדית שלנו ב כלים באתר נמצא רובוט מתוק היודע לתרגם און-ליין סרטים אתרים שלמים וטקסט חופשי. הרובוט מאפשר לנו לגלוש לאתרים בשפות זרות רבות, ולהתרשם בעצמנו מחומר מהמעבדה האנושית הגדולה בעולם, האינטרנט, ב
כלים נמצא גם מילון המתרגם 72 שפות לאנגלית, מנועי חיפוש וכלי עזר, הניווט באתר א-ב בחינוך ביתי ויזואלי וידידותי להפליא.

 

דע את זכויותך בחינוך  משנה את החיים ופני החינוך בחברה הישראלית, שב 25 השנים האחרונות נעשתה קוטבית ומפולגת ברמה קיצונית, השינוי המבורך יהיה גם ואולי בעיקר, לאותם הורים אשר בסופו של יום, יבחרו לשלוח את הילדים שלהם לחינוך ציבורי, במקום לחינוך פרטי ולחינוך ביתי, בכך שהם יהיו ערים למתרחש סביבם יהיו מודעים לזכויות שלהם ויפעלו להעלאת הרף בחינוך.

מכון דחף קובע  67% מהישראלים מעדיפים חינוך פרטי.
אם גם אתם מעדיפים חינוך פרטי, אנא בדקו, האם פעלתם להפוך את הרצון למציאות? אתר א-ב בחינוך ביתי חושף, שכבר היום, כ 20% מילדי יסודי, לומדים במסגרות פרטיות, או מעין פרטיות, אשר נמצאות תחת שמות מעורפלים, שתיכף נגיע אליהם, החינוך הפרטי בישראל זוכה למימון של 90-100% ע"ח החינוך הציבורי, ובאוגוסט 2007 הכנסת העבירה במחטף של 28 שרים החלטה, לבצוע השוואת התקציבים  ל 100% מהתקציב ולמה שיגרע חלקכם?
 
   

האם החינוך חשוב למדינה?
מעל $44,000 משקיעה המדינה בחינוך לילד, שיעור תקציבי גבוה ביחס לעולם, כאן נלמד בעובדות ולא בתחושות בטן, הכסף הזה לא עובד לטובת הילדים שלנו, וגם לא למורים שלנו, אלא מופקר תרתי משמע, במימון מנגנון ביורוקרטי, ארכאי, מנופח באורח חסר תקדים, שאין קשר בינו לבין חינוך ילדינו ולא כלום. 

 

רגע קט לפני שההפרטה הגדולה בחינוך מתחילה, מהטעמים הנכונים להפליא ובמשקל קל וחומר של נימוקי הפרטת החינוך המיוחד , נעצור כאן לשאול: מה אנו ההורים יכולים לעשות היום, טוב יותר למען ילדנו, ולמען המדינה שלנו. האם אנו רוצים להחליף מונופול אחד ציבורי כמוסד שכשל בכל הפרמטרים , במונופול פרטי אחר as-is כמוסד, או שאפשר אחרת ואם כן, איך.

מדריך א-ב בחינוך ביתי מאפשר למי שרוצה לקפוץ כבר כעת למים הנעימים של החינוך הביתי,  יכול לקבל מושג על מה מדובר, מה זה חינוך ביתי לקרוא את ההגדרות במילון המונחים ולעבור לתפריט  בעולם כדי לראות את מפת העולם בחינוך ביתי, של המידענית האמריקאית אן זיס a-z  לעבור דרך מפת החשיבה  של האתר ולחזור לכאן להמשך המסע.


א-ב בחינוך ביתי הינו אתר כל-ישראלי, אין בו הפרדה מלאכותית, היוצרת שנאת חינם בין חילונים, דתים, חרדים, מסורתים, אשכנזים, מזרחים, עשירים, עניים, בעיר, בכפר, בקיבוץ, ובמושב, בהתנחלות ובכרך הדרך שלנו ישראלית, מתאימה לדופק הישראלי כי תאי היסוד של החברה הם המשפחות והבתים, אין אפשרת ואין דרך להפוך את כל הבתים לזהים ואחידים, הדרך האנושית היחידה היא ליצור פסיפס אנושי מרהיב שבו לכל משפחה ולכל אדם החיים ותגי הזיהוי הייחודיים להם, חברה אנושית טובה נוצרת רק בחיזוק היסודות הבונים אותה, הבית התא המשפחתי והעצמת הערך האנושי שבכל ילד ואדם.
 
מדריך א-ב בחינוך ביתי 
כולל שבעה שלבים מובנים, היוצרים העצמת תהליך המעבר לחינוך ביתי, צעדים המובילים אותנו בדרך המלך לקבלת החלטה נבונה, לקחת אחריות על הילדים שלנו ללא מוסד, אולם אם בסוף התהליך, נדע שלא מתאים לנו כמשפחה לקחת אחריות אישית על החינוך, נוכל לפחות לבחור לקחת את הילדים שלנו למקום פרטי, אשר פועל מכח תחרות ואיכפתיות, עם הפנים ללקוחות שלו, גם ובמיוחד אם הם "רק" קטינים.
 

כל הורה רוצה את הטוב ביותר עבור הילד שלו
אך מי כמונו יודע, שלא תמיד אנו מצליחים להעניק לילדנו את הטוב שאנו מאחלים להם, קיוסאקי שהוא  "מורה בבית הספר למליונרים" מחבר אבא עשיר אבא עניהקדיש את ספרו: "לכל ההורים באשר הם המורים החשובים ביותר של הילדים" כבנו של האבא העני, שהיה איש בכיר במערכת החינוך, המחבר יודע לשפוך אור על הנ.צ המדוייק ביותר, שבו  נמצא הכח האמיתי בידי ההורים, הקובע בסופו של יום, את רמת החיים ואיכות החיים שתהייה לילד שלו, החינוך.

מחוסר גילוי נאות של משרד החינוך, הדרך לבחירת חינוך בישראל, מתבצעת כיום אצל הישראלי הממוצע כמעט מכח האנרציה, על בסיס "טייס אוטומטי" וע"פ קרטריונים שאין בינם ובין חינוך כמעט ולא כלום: כתובת הבית של ההורים + השנתון של הילד + אפשרות בחירה לכאורה האם הינך מעוניין בחינוך דתי או בחינוך חילוני.  
 

המסע בישראל יוצא לדרך, עם חלק מהמילים האמיצות של פרופסור תמיר יולי שרת החינוך  31.05.06 מורן זליקוביץ' ידיעות אחרונות השרה יולי תמיר מתחה ביקורת נוקבת על מערכת החינוך כיום ואמרה כי יש לערוך בה שינוי מקיף", "צריך לחשוב איך מלמדים ילד במאה ה-21, כרגע אנחנו לא יודעים לתת את התשובה לכך."

מצבה של  מערכת החינוך הוא אחד הגורמים לכך שתופעת ההומסקולינג,למידה ביתית, הולכת ומתחזקת". "אם לא ניתן לתלמיד משהו מעבר למה שיש לו בבית, אם לא תהיה לנו תשובה, גם התלמיד ידע שאין לנו תשובה".

סקר ד"ר מינה צמח לכל הנגב 27.08.2006  מלמד אותנו את מה שכולנו , תלמידים, מורים והורים יודעים מזמן, ברמת וודאות מוחלטת: מערכת החינוך שלנו קרסה, כמו שאנו יודעים היטב שהמדינה קרסה בתחום הרווחה ובתחומים שהשתיקה יפה להם, ואנו יודעים היטב שאין למשרד החינוך ולפרופסור תמיר העומדת בראשו תשובות, ושאין לה שרביט קסמים.

החינוך הביתי פועל בעד החיים
ולא כנגד גוף כזה או אחר, האתר שלנו נמצא תחת השם בית הספר של החיים, ואת  80 שנות החיים בממוצע שיש לנו כבני אנוש, אנו רוצים לחיות ולא לעסוק ב "להתכונן לחיות" במשך כשישית מהחיים, בתוך מוסד. את המסע שלנו אנו מתחילים בהתכנסות יזומה בתחנה של משרד החינוך, כי כאן נמצא הכסף.

החינוך והכסף נשמעים לנו כאוקסימרון , דבר והיפוכו, כל השנים טרחו להסביר לבאר ולפרש לנו ,שאין קשר בין חינוך לכסף, המונח חינוך מייצג ערכים גדולים, אידאולוגיה ומה מכל זה קשור בכלל  לכסף, אנו רוצים להחליף תחושות וקבעונות, בעובדות מעניינות,

הפתעה ראשונה: משרד החינוך שקיבל מנדנט לתחום הלימוד, פועל תחת חוק לימוד חובה, כנותן שרות בתחום לימוד. בעניין החינוך: רק בשנת 2000 הוגדר  בעצם "החוזה" לכאורה בחוק חינוך ממלכתי, שקובע את אחריות המוסד הציבורי כלפי הלימוד והחינוך של הילדים. ראה פרוט בדע את זכויותך אצלנו.

שני שליש מההורים בסקר מכון דחף טוען שמידת העברת הערכים החינוכים בבית הספר נמוכה מאד. משרד אינו שונה מנותן שרות אחר בשוק החופשי   וכפוף גם היום לבית המשפט  ניתן לתבוע את המשרד על כשלים ורשלנויות, החל מתביעות בבית המשפט לתביעות קטנות על העלבת ילד או הורה כפגיעה בכבודם, וכלה בתביעות יצוגיות כספיות ענקיות, בגין  נזקים שנגרמו ונגרמים לילדים והורים נפשית ופיסית. לדוגמא, כל מי שהשלים תעודת בגרות כי כשל במוסד, ויש לו I.Q  ממוצע ומעלה יכול לגשת עם התשלום לבית משפט לתביעות קטנות ולדרוש את הכסף ששילם. וכמוסד המטפל בקטינים, פרק הזמן שהחוק מאפשר הגשת תביעות נגדו ארוך מתביעה אזרחית אחרת.  

עיקרי דו"ח דוברת  מייתרים לחלוטין את הצורך בדרמות ו/או בדמוניזציה של המערכת, וגם את הניתוחים המלומדים והמכובדים של אנשי האקדמיה, המבקרים ותוקפים את המערכת כבר למעלה ממאה שנים, ומציבים פתרונות לתקן את המערכת ברפורמות גדולות שעולות ים כסף, ואחר כך איש לא ירצה ליישם.

כל אחד מאיתנו מבין היטב, שאילו העובדות של דו"ח דוברת, היו מופנות כלפי נותן שרות בשוק החופשי, נותן השרות הזה היה קורס עקב תביעות הורים בבתי משפט, מוכרז כפושט רגל ומנוהל  תחת עינו הפקוחה של בית משפט ע"י כונס נכסים. שכן, כאשר מציבים על כפות המאזנים, את הישגי מערכת החינוך הישראלית אל מול כשליה, ע"פ עובדות המוצגות בדו"ח של ועדה ממלכתית: הכף כורעת בצד הכשלים.  

"הפתעה שניה:" ההישגים היפים ביותר של המערכת, באים מאיתנו ההורים והילדים, הפוטנציאל שלנו, היכולות שלנו, וההישגים המדהימים שיש גם לזרועות החיצוניות של המערכת, מחקר, מט"ח, סנונית, גלים, מרפ"ד שרותי המידענות שרותי תיקשוב שהם ברמה מאד גבוהה, ובמיוחד שרותי העשרה מופלאים אשר הם כיום מנת חלקם של<

תנאי הגלישה באתר א-ב בחינוך ביתי מחייבים  אתיקת האתר  
האמור באתר אינו מהווה ייעוץ משפטי, רפואי, פסיכולוגי ו/או אחר, ואינו מחליף התייעצות.
כל הזכויות שמורות ליפה גל 2006-2012 ©

http://www.ab-lifeschooling.com/  

 הפוך לעמוד הבית

הוספה למועדפים

[חזור למעלה]

lifeschooling  א-ב בחינוך ביתי |  "כל אדם כשיר לזכויות ולחובות מרגע היוולדו ועד ליום מותו" 

 


לייבסיטי - בניית אתרים